Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Palący problem Chryslera

Palący problem Chryslera

Ponad 478 000 samochodów Chryslera może być zagrożonych samoistnym zapaleniem. Jak poinformowała amerykańska marka na skutek defektu systemów elektronicznych sterujących różnymi funkcjami w modelach Dodge Durango i Jeep Liberty doszło już do 78 pożarów aut.

Palący problem Chryslera
Poza kryzysem finansowym i brakiem konkretnego rozstrzygnięcia o przyszłości firmy Chrysler ma kolejny poważny, dosłownie ujmując „palący problem”. Ponad 478 000 egzemplarzy wspomnianych dwóch modeli musi zostać skierowanych do serwisów.

W przypadku 328 424 egzemplarzy Dodgea Durango mogą wystąpić spięcia w elektryce za deską rozdzielczą. Chrysler odnotował już 66 takich przypadków. Z kolei w modelu Jeep Liberty może dojść do spalenia się elementów klimatyzacji odpowiedzialnych za ogrzewanie samochodu. Tutaj Amerykanie stwierdzili 12 takich przypadków w samochodach klientów.

To jeszcze nie koniec awarii aut z garażu Chryslera. Producent poinformował, że blisko 11 000 użytkowników nowej limuzyny klasy średniej, Dodgea Avenger zostanie wezwanych do serwisu ze względu na stwierdzone nieprawidłowości w elementach mocowania przednich drzwi. Na razie nie odnotowano żadnych wypadków związanych z tym defektem.

Dowiedz się więcej o marce Chrysler

Czytaj także:

Chińskie Chryslery 2007-02-28

Rosjanie zainteresowani Chryslerem 2007-02-26

Chrysler w rękach GM? 2007-02-19

Chrysler likwiduje i inwestuje 2007-02-15

Podobne wiadomości:

Chrysler likwiduje i inwestuje

Chrysler likwiduje i inwestuje

Aktualności 2007-02-15

Komentuj:

~Podpis: 2007-03-12

Dlaczego problem różnorakich pożarów dotyczy tak często amerykańskich samochodów? W europie w ostatnim czasie były tylko astra I i p'edzio 307. W stanach takie wezwania serwisowe (szczególnie ich rodzimych samochodów) są dość częste. Teraz z zupełnie innym świetle odbieram opowieści mojego brata, który pracował w stanach przez kilka lat przy likwidacji szkód komunikacyjnych. Mówił, że jest tam dużo więcej przypadków pożarów (w wyniku wypadku) niż w Europie (teraz pracuje na podobnym stanowisku we Francji). Najbardziej mnie to dziwi, bo często te same samochody są sprzedawane i tu i tu, różnią się co najwyżej światłami...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Przy zakupie samochodu większość kierowców ma ten sam problem - jaki silnik wybrać? Diesla, dlatego że zużywa mało paliwa, ale który może być drogi w naprawie? Czy może silnik benzynowy, który jest tańszy w zakupie, ale zużywa więcej paliwa? Zobacz jaki rodzaj silnika będzie najlepszy dla Ciebie
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj