mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Palisz w samochodzie i jedziesz z dzieckiem? Zapłacisz mandat!

Palisz w samochodzie i jedziesz z dzieckiem? Zapłacisz mandat!

Często dziwimy się jak można palić w samochodzie. A jeśli dodatkowo na tylnej kanapie ktoś przewozi dziecko, to tym bardziej jest to głupota. Są jednak regiony, gdzie można dostać mandat za palenie przy dziecku w aucie.

Palisz w samochodzie i jedziesz z dzieckiem? Zapłacisz mandat!
W Wielkiej Brytanii będzie można dostać mandat w wysokości 50 funtów za palenie w aucie, jeśli dodatkowo podróżuje z nami osobo w wieku poniżej 18 lat. Przepis dotyczy "wszystkich prywatnych samochodów w całości lub tylko w części zamkniętych przez dach". To trochę nie jasne, gdyż pojawia się pytanie, czy Fiat 500C kwalifikuje się do kabrioletów, czy samochodów częściowo zamkniętych? 
 
Przepisy wchodzą w życie 1 października tego roku. Kierowca jest również zobligowany do tego, by zakazać palenia pasażerom. Jeśli tego nie zrobi również może otrzymać mandat mimo że to nie on palił. Przepis nie wyłącza jazdy z otwartymi oknami lub szyberdachem. Przepis pozwala jednak na palenie papierosów, gdy jedzie z nami dziecko tylko w sytuacji podróżwania kabrioletem. Nowe prawo nie dotyczy modnych ostatnio e-papierosów.

Przepis naszym zdaniem bardzo dobry, który powinien trafić również do Polski.

Podobne wiadomości:

Luksusowy fotelik dziecięcy w Volvo XC90

Luksusowy fotelik dziecięcy w Volvo XC90

Technika 2015-07-02

Prezydent podpisał zmiany dot. fotelików dziecięcych

Prezydent podpisał zmiany dot. fotelików...

Finanse i prawo 2015-04-29

Komentuj:

~Maciek 2015-10-20

Szczególnie angieki,matki dzieciom ;-) bezpardonowo i bezmozgowo pala w autach w których przewoza własne dzieci. Nie podlega dyskusji to ze przepis jest znakomity jednakże egzekwowanie go będzie trudniejsze niż stworzenie owego zakazu. Poza tym tut tubylcy są wyjątkowo oporni gdy się im próbuje ingerować w tkz "private " I wolą zapłacić niż zrozumieć ze szkodzą własnym dzieciom.Nie sadze ze "nasze matki Polki " dopuszczają do tegoż procederu. Ale jestem za!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.