mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa Statoil pod lupę

Paliwa Statoil pod lupę

Statoil w celu potwierdzenia jakości swoich paliw zleca ich kontrolę SGS

W celu obiektywnego potwierdzenia sprawnego działania wewnętrznego systemu kontroli, Statoil podjął współpracę z niezależną firmą SGS, która zajmuje się kontrolą i certyfikacją.

Badania na stacjach Statoil przeprowadzane są od maja. W ciągu sześciu miesięcy SGS przeprowadzi w sumie 300 niezapowiedzianych kontroli. Każda stacja skontrolowana zostanie co najmniej raz. Badania obejmują kontrolę jakości pięciu rodzajów paliw, a także kontrolę poprawności odmierzania paliwa przez dystrybutor.

Jak mówi Iwona Kędzierska, Kierownik ds. Paliw w Dziale Marketingu – „Takie badania pozwolą Statoil – jako jedynej sieci stacji na polskim rynku – uwiarygodnić komunikację na temat jakości paliw. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli pewność, że paliwo, które otrzymują z pistoletu na naszych stacjach jest takiej jakości, jak paliwo z rafinerii, transport i magazynowanie nie wpływają negatywnie na tę jakość”.

Do końca roku klienci Statoil mogą zatem spodziewać się swego rodzaju widowisk: Inspektorzy SGS przyjeżdżają w oznakowanym samochodzie i uniformach. Stawiają samochód pod dowolnym dystrybutorem i ogradzają stanowisko pachołkami. Pobierają paliwo z dystrybutora do analizy laboratoryjnej, a nastepnie napełniają 20-litrową menzurkę w celu kontroli ilości wydawanego paliwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech