mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa już poniżej 4 zł, może być jeszcze taniej

Paliwa już poniżej 4 zł, może być jeszcze taniej

Przeciętne ogólnopolskie ceny benzyny "95" i oleju napędowego spadły w tym tygodniu poniżej 4 zł, informuje portal branżowy e-petrol.pl. Takiej sytuacji nie było od dawna - ostatni raz oba te paliwa były jednocześnie średnio tańsze niż 4 zł w pierwszej połowie marca 2007 r.

Paliwa już poniżej 4 zł, może być jeszcze taniej
Wg najnowszych danych z monitoringu cen na stacjach paliw w całej Polsce, jaki regularnie prowadzi e-petrol.pl, za benzynę "95" zapłacić trzeba przeciętnie 3,98 zł/l, czyli o 7 gr. mniej niż tydzień temu. Zgodnie prognozami serwisu z zeszłego tygodnia, tempo spadków benzyny było najwyższe. Olej napędowy potaniał przeciętnie o 4 gr., do 3,95 zł/l. Tak jak można się spodziewać od jakiegoś czasu, ruch w dół wykonują też ceny autogazu, który kosztuje 2,23 zł/l - przeciętnie o 2 gr. taniej niż przed tygodniem.

Spadki cen paliw tradycyjnych - benzyny i oleju - objęły wszystkie województwa, choć w różnej skali i w różnym tempie. Najmocniejszy jednoczesny spadek cen obu produktów odnotowaliśmy w tym tygodniu w opolskim. Stopniowo, od kilku miesięcy, spadające ceny paliw i niższe rachunki płacone na stacjach mogą cieszyć zarówno kierowców, tankujących prywatne samochody, jak i firmy zarządzające dużymi taborami pojazdów.

Coraz powszechniejsze na stacjach w całej Polsce stają się ceny paliw w rejonie 3,8-3,9 zł/l, ilość obiektów gdzie sprzedaje się benzynę powyżej 4 zł to już tylko nieco ponad 30 proc. spośród monitorowanych przez portal. Dla oleju napędowego stanowią one ok. 25 proc.

W najbliższych dniach e-petrol.pl spodziewa się dalszego wyrównywania cen obu typów najpopularniejszych paliw, a nawet schodzenia przez benzynę "95" poniżej ceny oleju napędowego.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Komentuj:

~Hunter 2008-11-19

Dobrze że staniała ropa... Ostatnio jeździłem z rozwalonym pompowtryskiwaczem w moim S60 i palił mi jak smok dosłownie ? na galony można było liczyć, ale podjechałem do ASO wymienili co trzeba było i nawet zniżkę dostałem na wtryskiwacz ? 50% czyli odzyskałem tą nadwyżkę którą wydałem na paliwo :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.