mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa przyszłości

Paliwa przyszłości

Statoil jako pierwszy w Polsce zdecydował się wprowadzić serię paliw już teraz spełniających normy ekologiczne, które zaczną obowiązywać w naszym kraju od 2009 roku.

Paliwa Suprema powstają w wyniku zaawansowanych procesów technologicznych. Zalety używania nowoczesnej benzyny Statoil – Suprema 95 i Suprema 98 kierowcy mogą odczuć praktycznie już podczas pierwszego jej zastosowania. Podobne zalety oferują pozostałe paliwa z serii, czyli SupraDiesel i SupraGaz.

Dodatki uszlachetniające, użyte do wzbogacenia składu paliw serii Suprema, pozwalają z jednej strony uzyskiwać lepszą moc przy większej oszczędności benzyny, a z drugiej zredukować tarcia zaworów znacznie ograniczając tym samym awaryjność silnika. Znikomy poziom siarki (tak niski, że pozwala na stosowanie terminu "paliwo bezsiarkowe") redukuje w nim emisję szkodliwych gazów zawartych w spalinach. Do tej pory paliwa o tak wysokim standardzie dostępne były wyłącznie na rynku niemieckim, gdzie normy ekologiczne są niezwykle surowe. Statoil, jako pierwszy w Polsce, już teraz wprowadza paliwo bezsiarkowe i to pomimo, że regulująca tę kwestię unijna norma obowiązywać będzie w naszym kraju dopiero od 2009 roku.

Niższa zawartość siarki wpływa bezpośrednio na dłuższą żywotność silnika i oleju oraz ograniczenie hałasu jego pracy. Nowe paliwa pozwalają również przejechać więcej kilometrów na litrze benzyny i zapobiegają powstawaniu ognisk korozji w elementach motoru. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiednich nośników smarnych, paliwa Suprema przyczyniają się do zmniejszania oporów pomiędzy współpracującymi ze sobą elementami silnika.

Komentuj:

~Hades 2007-11-02

Pewnie ze pozwalaja przejechac wiecej kilometrow pod warunkiem ze auto ma zasilanie sterowane komputerem... tylko tego juz nie napisza. Takie paliwo warto stosowac tylko do nowych samochodow bo w starych zlomach, a tych niestety w Polsce najwiecej, nie ma to zadnego sensu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3