mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa przyszłości

Paliwa przyszłości

Statoil jako pierwszy w Polsce zdecydował się wprowadzić serię paliw już teraz spełniających normy ekologiczne, które zaczną obowiązywać w naszym kraju od 2009 roku.

Paliwa Suprema powstają w wyniku zaawansowanych procesów technologicznych. Zalety używania nowoczesnej benzyny Statoil – Suprema 95 i Suprema 98 kierowcy mogą odczuć praktycznie już podczas pierwszego jej zastosowania. Podobne zalety oferują pozostałe paliwa z serii, czyli SupraDiesel i SupraGaz.

Dodatki uszlachetniające, użyte do wzbogacenia składu paliw serii Suprema, pozwalają z jednej strony uzyskiwać lepszą moc przy większej oszczędności benzyny, a z drugiej zredukować tarcia zaworów znacznie ograniczając tym samym awaryjność silnika. Znikomy poziom siarki (tak niski, że pozwala na stosowanie terminu "paliwo bezsiarkowe") redukuje w nim emisję szkodliwych gazów zawartych w spalinach. Do tej pory paliwa o tak wysokim standardzie dostępne były wyłącznie na rynku niemieckim, gdzie normy ekologiczne są niezwykle surowe. Statoil, jako pierwszy w Polsce, już teraz wprowadza paliwo bezsiarkowe i to pomimo, że regulująca tę kwestię unijna norma obowiązywać będzie w naszym kraju dopiero od 2009 roku.

Niższa zawartość siarki wpływa bezpośrednio na dłuższą żywotność silnika i oleju oraz ograniczenie hałasu jego pracy. Nowe paliwa pozwalają również przejechać więcej kilometrów na litrze benzyny i zapobiegają powstawaniu ognisk korozji w elementach motoru. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu odpowiednich nośników smarnych, paliwa Suprema przyczyniają się do zmniejszania oporów pomiędzy współpracującymi ze sobą elementami silnika.

Komentuj:

~Hades 2007-11-02

Pewnie ze pozwalaja przejechac wiecej kilometrow pod warunkiem ze auto ma zasilanie sterowane komputerem... tylko tego juz nie napisza. Takie paliwo warto stosowac tylko do nowych samochodow bo w starych zlomach, a tych niestety w Polsce najwiecej, nie ma to zadnego sensu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.