mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Choć litr bezołowiowej 95 kosztuje ponad 5 złotych to już niebawem sytuacja się poprawi - rozpoczęła się obniżka cen paliw. Zarówno olej napędowy jak i benzyna tanieją i nadal będą tanieć.

Paliwa tanieją i będą tanieć
Aktualnie średnie ceny benzyny 95 oktanowej i oleju napędowego są sporo niższe niż przed rokiem o tej samej porze. "Kierowcy nie mogą w tym roku specjalnie narzekać. Ceny są obecnie sporo niższe niż w roku ubiegłym. Różnica wynosi ok. 50-60 groszy w zależności od gatunku paliwa" – przypomina Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku paliw w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Kilka dni temu średnia cena benzyny w Polsce osiągnęła pułap 5 zł za litr, ale w ciągu ostatniego tygodnia hurtowe ceny zmalały o 3,13%. Efekty powoli są zauważalne, a według prognoz ekspertów ten trend utrzyma się do końca roku.

"Druga połowa roku prawdopodobnie przyniesie dalsze obniżki, w związku z czym na koniec roku najprawdopodobniej ceny spadną o 15-17% w porównaniu do ubiegłego roku" – zapowiada Krzysztof Romaniuk. – "Pod warunkiem że nic spektakularnego na świecie się nie wydarzy. A przypomnijmy, że w 2014 roku wartość paliw również była sporo niższa niż podczas poprzednich dwunastu miesięcy".

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

Komentuj:

~kierowca 2015-07-30

Przepraszam , ale w Polsce nie ma rządu. Prawo układa kilku cwaniaków w Ministerstwie infrastruktury i podsuwają p-osłom do przegłosowania. Jesteśmy niewolnikami tego dochodowego biznesu karno-mandatowego . Kto widział by mandaty wystawiać wg. średniej płacy. Średnia składa się z pensji prezesów po 50 tyś i żebraków pracujących za 1200 zł. Każdy z nich dostanie mandat za 1500 zł . To istne szaleństwo i państwo dla bogaczy. Biednemu wiatr w oczy, a w Polsce wichura lub tajfun. Już jesteśmy najbardziej karanym narodem w europie w stosunku do zarobków , a teraz rozpocznie się horror. po mandacie trzeba będzie ogłosić bankructwo rodziny. A przy tysiącach pułapek na polskich drogach , wyłudzaniu mandatów przez mundurowych by poprawić dochodowość tej instytucji każdy z nas jest narażony na opresyjność tego zawszonego Państwa. Rozliczenie tego tałatajstwa przy wyborach niewiele pomoże , bo prawdziwe zło czai się w niewybieralnych służbach w ministerstwach z dożywotnimi pensjami po 20 tys zl. Na to idą nasze pieniądze. POSŁOWIE POCZYTAJCIE SOBIE TO RÓWNIEŻ, A PRZEDE WSZYSTKIM DZIĘKI WAM MAMY W POLSCE SYTUACJĘ ŻE POŁOWA LUDZI CHCE WYJECHAĆ Z TEGO PADOŁU NIESZCZĘŚCIA

~TheSlaw 2015-07-30

Jest taka kraj w Europa gdzie nie działają żadne prawa ekonomii. Rząd wypowiedział kierowcom wojnę. O przepisach w ruchu drogowym napisano już wystarczająco dużo. Ale ceny paliw to temat rzeka. Na całym świecie ceny surowca w dół a u nas paliwa w górę. Upatruję to w tym, że politycy nałożyli kontrybucję na producentów i hurtowników aby mieć środki na własne zachciewanki. Ceny paliw w zachodniopomorskim najwyższe w kraju (bo dostęp do morza i trzeba łupić kierowców-turystów) a sąsiednie wielkopolskie ma ceny, od 10 do 15 groszy na litrze etyliny, niższe. Zresztą w dolnośląskim są również niższe mimo pięknych Karkonoszy. Mniej pazerni?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic