mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Początek tego roku zaskakuje cenami oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej. Jak oceniają eksperci, mogą być one niższe nawet o 40-50 groszy na litrze w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Paliwo najtańsze od lat!
W ocenie ekspertów od rynku paliwowego, początek tego roku otworzyły ceny najniższe od 2009 roku. Przez ostatnie lata tankowaliśmy dużo droższe paliwo, a więc jest to dobra prognoza na kolejne tygodnie. Tegoroczne ceny powinny się ustabilizować na poziomie, który będzie poniżej roku biegłego.

Średnioroczne ceny w 2015 roku były dużo wyższe. Za litr oleju napędowego musieliśmy zapłacić ok. 4,53 zł. Za litr benzyny Eurosuper 95 - 4,65 zł. Szacunki analityków mówią, ze w tym roku poziom tych cen zostanie obniżony o 40-50 groszy na litrze.

Odpowiedzialność za wysokie ceny paliw w ostatnich latach ponosiła sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie. Jednak na chwilę obecną tamten rynek boryka się z nadpodażą ropy naftowej. Producenci produkują jeszcze więcej ropy i muszą szukać dla nich rynków zbytu.

W ostatnich miesiącach produkcja ropy naftowej wzrosła nie tylko w krajach zrzeszonych w OPEC, ale także w krajach spoza tego układu. Analitycy rynku paliwowego oceniają, że nawet gdyby doszło do zawirowań geopolitycznych w rejonie Bliskiego Wschodu, które wywołałyby konflikt w całym regionie, co ograniczyłoby dostawy ropy, cena będzie zdecydowanie niższa niż w poprzednich latach.
Tematy w artykule: paliwa ceny paliw

Podobne wiadomości:

Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Aktualności 2016-04-04

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic