mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwo w baku do oclenia

Paliwo w baku do oclenia

Jeździsz często na Białoruś? Uważaj! Jeśli częściej niż raz w ciągu trzech dób będziesz opuszczał Białoruś to wywożone paliwo, nawet to w baku, może podlegać odprawie celnej.

Paliwo w baku do oclenia

Zasady dotyczące wywozu z Republiki Białorusi paliwa przez osoby fizyczne zmieniły się z dniem 1 marca br. Zgodnie wstępnymi informacjami, od tego dnia paliwo samochodowe (benzyna, olej napędowy) wywożone w bakach środków transportu przez osoby fizyczne, które przekraczają granicę częściej niż jeden raz w ciągu trzech dób, podlega odprawie celnej (według procedury ogólnej z zastosowaniem środków taryfowych i pozataryfowych reglamentacji handlu zagranicznego).
 
Oznacza to, iż w przypadku przekraczania granicy zarówno przez obywateli Białorusi, jak również innych krajów (w tym Polski) częściej niż jeden raz w ciągu 3 dób, nie będzie miał zastosowania tryb uproszczony, ulgowego przemieszczania paliwa (także w bakach) i  wystawiane będzie żądanie obowiązkowego przeprowadzenia odprawy celnej na zasadach ogólnych. Może to skutkować koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
 
Mimo iż przepisy obowiązują już od dwóch tygodni, nie są znane szczegóły dotyczące tego zakresu. Strona polska wciąż oczekuje na szczegółowe dane od strony białoruskiej.

 
 
 

Komentuj:

~rajek 2007-03-14

łukaszenke juz dawno powinni powiesic razem z Caucescu i innymi podobnymi

~wiesniak 2007-03-14

ciekawe jak bedą liczyc ile mam paliwa w baku, bo chyba nie bedzie sie placilo tyle samo przy pelnym jak i prawie pustym baku

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando