mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paliwo w baku do oclenia

Paliwo w baku do oclenia

Jeździsz często na Białoruś? Uważaj! Jeśli częściej niż raz w ciągu trzech dób będziesz opuszczał Białoruś to wywożone paliwo, nawet to w baku, może podlegać odprawie celnej.

Paliwo w baku do oclenia

Zasady dotyczące wywozu z Republiki Białorusi paliwa przez osoby fizyczne zmieniły się z dniem 1 marca br. Zgodnie wstępnymi informacjami, od tego dnia paliwo samochodowe (benzyna, olej napędowy) wywożone w bakach środków transportu przez osoby fizyczne, które przekraczają granicę częściej niż jeden raz w ciągu trzech dób, podlega odprawie celnej (według procedury ogólnej z zastosowaniem środków taryfowych i pozataryfowych reglamentacji handlu zagranicznego).
 
Oznacza to, iż w przypadku przekraczania granicy zarówno przez obywateli Białorusi, jak również innych krajów (w tym Polski) częściej niż jeden raz w ciągu 3 dób, nie będzie miał zastosowania tryb uproszczony, ulgowego przemieszczania paliwa (także w bakach) i  wystawiane będzie żądanie obowiązkowego przeprowadzenia odprawy celnej na zasadach ogólnych. Może to skutkować koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat z tego tytułu.
 
Mimo iż przepisy obowiązują już od dwóch tygodni, nie są znane szczegóły dotyczące tego zakresu. Strona polska wciąż oczekuje na szczegółowe dane od strony białoruskiej.

 
 
 

Komentuj:

~rajek 2007-03-14

łukaszenke juz dawno powinni powiesic razem z Caucescu i innymi podobnymi

~wiesniak 2007-03-14

ciekawe jak bedą liczyc ile mam paliwa w baku, bo chyba nie bedzie sie placilo tyle samo przy pelnym jak i prawie pustym baku

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.