mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Panattoni Europe wybuduje halę dla producenta quadów

Panattoni Europe wybuduje halę dla producenta quadów

Panattoni Europe, wybuduje pierwszą w Europie fabrykę Polaris Industries Inc. Obiekt o charakterze BTS dla amerykańskiego producenta m.in. quadów powstanie w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i będzie liczyć 33 000 m2 powierzchni.

Panattoni Europe wybuduje halę dla producenta quadów
Polaris Industries Inc. - amerykański producent skuterów śnieżnych, quadów, motocykli i pojazdów elektrycznych typu NEV wchodzi do Polski. Założona w 1954 r. firma zdecydowała się na ulokowanie pierwszej europejskiej fabryki pojazdów terenowych w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Panattoni Europe, dewelopera z bogatym portfolio realizacji powierzchni magazynowych i produkcyjnych, również na terenie stref ekonomicznych, i będzie liczyć 33 000 m2. Hala produkcyjna planowanego obiektu zajmie aż 25 600 m2, magazyn 3 400 m2, natomiast strefa socjalno-biurowa 3 981 m2. Budowa obiektu rozpocznie się na początku sierpnia br., zakończenie zaplanowane jest na połowę lutego 2014 r. W transakcji firme Polaris Industries reprezentowała  międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

- Fabryka Polaris Industries to przykład ciekawej i ważnej realizacji nie tylko dla Panattoni Europe i rynku powierzchni komercyjnych. Inwestycja ma również istotne znaczenie dla Polski, zwłaszcza dla regionu opolskiego. Ta pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy będzie produkować 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych rocznie, które trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. To pozwoli na zatrudnienie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów, co w obecnej sytuacji gospodarczej jest bardzo ważnym aspektem naszych aktywności, jako dewelopera. Decyzja Polaris Industries pokazuje również, że Polska jako partner jest krajem ze stabilną sytuacją polityczno-gospodarczą i olbrzymim potencjałem wykwalifikowanych pracowników, co również nie pozostaje bez znaczenia dla potencjalnych zagranicznych inwestorów - powiedział Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe.

- To bardzo ważna transakcja, szczególnie dla firmy Polaris, dla której fabryka pojazdów terenowych w Opolu będzie pierwszą w Europie. Amerykański producent bardzo dokładnie analizował wszystkie potencjalne lokalizacje. Ostatecznie podjął decyzję, że to właśnie południowa Polska najlepiej spełnia jego wymagania i będzie optymalnym miejscem do realizacji jego długoterminowej strategii rozwoju. Wybór ten to wielkie wyróżnienie dla Polski i dowód na to, że największe międzynarodowe firmy produkcyjne postrzegają ją jako strategiczne miejsce do prowadzenia działalności i bazę pozwalającą docierać zarówno do klientów lokalnych, jak i zagranicznych - powiedział Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cushman & Wakefield w Polsce i Relacji z Klientami Korporacyjnymi na Europę Środkowo-Wschodnią.

Lokalizacja nowej fabryki Polaris Industries to teren Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, w obrębie ewidencyjnym Półwieś i w jednostce ewidencyjnej Opole, przy ul. Wspólnej.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech