mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Panda z Tychów najoszczędniejsza

Panda z Tychów najoszczędniejsza

Produkowany w zakładach Fiat Auto Poland w Tychach model Panda wygrał test na najoszczędniejszą jazdę, zorganizowany przez niemiecki automobilklub ADAC. Panda przejechała 251 km za 10 euro.

Panda z Tychów najoszczędniejsza
Seryjna produkcja modelu Fiat Panda w Tychach rozpoczęła się w maju 2003 roku. W ubiegłym roku z taśmy zjechało milionowe auto. Świadczy to o sporym popycie na ten model. Nie jest to jedyny sukces. Panda od początku zdobywała także różne nagrody, w tym prestiżowy tytuł CAR of THE YEAR 2004. Tym razem Fiat został doceniony za ekonomiczną jazdę, co przy aktualnej sytuacji paliwowej jest ważnym argumentem jeśli chodzi o wybór auta.

Niemiecki ADAC przeprowadził oryginalne testy dla samochodów z różnych kategorii i o różnych rodzajach zasilania. Celem było przejechanie jak najdłuższego odcinka z paliwem o wartości 10 euro. Jak się okazało, zwyciężyła zasilana gazem ziemnym Panda, która przejechała 251 km, czyli dystans równy odległości pomiędzy Berlinem i Hanowerem.

W płycie podłogowej Fiata przy zastosowaniu unikatowej technologii instalacyjnej, umieszczono dwa niezależne zbiorniki metanu o łącznej pojemności 72 litrów, zachowując w ten sposób oryginalną przestrzeń kabiny pasażerskiej i bagażnika. Oszczędność Pandy nie ogranicza także jej osiągów, silnik 1.2 8V Bipower rozpędza auto do prędkości 140 km/h przy zasilaniu gazem ziemnym (do 148 km/h przy zasilaniu benzynowym).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

500 Abarth – Rządy skorpiona

auto motor i sport 0000-00-00

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~jan 2009-03-17

Jeżdżę Pandą 1.2 Dynamic rocznik 2007. Pzrebieg 13 500 km.Silnik strasznie paliwożerny, zimą zużycie dochodzi do 9 l/100 km w jeździe miejskiej (delikatnej). W lecie w mieście ponad 7,5/. Wskazanie komputera zaniżone około 0,4-0,5 l/100. Z tego względu odradzam Pandę.

~Pawel_T 2008-07-24

Szkoda tylko że w Polsce nie jest rozpowszechnony gaz ziemny (metan) jako paliwo do samochodów. Tylko autobusy w Tychach jeżdżą na metan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.