mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Park przemysłowy we Wrocławiu

Park przemysłowy we Wrocławiu

Niemiecka grupa Metroplan wybuduje we Wrocławiu park przemysłowy, którego wartość szacowana jest na 240 mln euro. W firmach działających na terenie parku pracę może znaleźć nawet 2,5 tys. osób. Jak podkreśla inwestor nowy park to idealne miejsce dla dużych koncernów motoryzacyjnych.

Hamburska grupa firm Metroplan realizuje na zlecenie IPS Industriepark Niederschlesien Sp. z o.o. budowę parków przemysłowych dla średnich przedsiębiorstw. Pierwszy polski obiekt budowany przez Metroplan - Industriepark Niederschlesien (IPS) - położony będzie we Wrocławiu. IPS dysponuje już około 11 000 m2  wraz z powierzchnią biurową - kolejnych  8 hal zostanie oddanych do użytku w następnych latach. Późnym latem przyszłego roku pierwsze przedsiębiorstwa będą mogły przywieźć tam swoje maszyny i rozpocząć produkcję, korzystając przy tym z usług serwisowych oferowanych przez właściciela parku.

Na podjęcie decyzji o budowie parku przemysłowego we Wrocławiu wpłynęły takie czynniki, jak dobrze wykształcona kadra oraz koszty pracy i podatki niższe niż w innych krajach UE. To powody, dla których  wielu inwestorów rozważa przeniesienie lub rozszerzenie produkcji w Europie Środkowej. Niemiecki inwestor liczy na to, że w parku ulokują się przede wszystkim średnie firmy z Niemiec. Ale już teraz działaniem w IPS interesują się też przedsiębiorstwa z Włoch, krajów skandynawskich i USA. Zdaniem inwestora nowy park to idealne miejsce przede wszystkim dla poddostawców dużych koncernów motoryzacyjnych i producentów sprzętu AGD, którzy mają fabryki w Polsce, Czechach i na Słowacji.

IPS Niederschlesien jest spółką projektową, w której obok Metroplanu swoje udziały mają osoby prywatne reprezentujące gospodarkę niemiecką. Polscy i niemieccy planiści, logistycy i kierownicy projektów pracują we Wrocławiu i Hamburgu nad projektami przemysłowymi "pod klucz". Koncepcje parków przemysłowych zrealizowane w innych krajach zostały przez Metroplan zmodyfikowane, zoptymalizowane oraz dostosowane do polskich potrzeb.

Grupa Metroplan z siedzibą w Hamburgu doradza, planuje i realizuje  na całym świecie projekty dla przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Oferuje swoim klientom zintegrowane zarządzanie projektem, obejmujące planowanie architektoniczne, logistykę, produkcje, inżynierię, zarządzanie procesami oraz łańcuchem dostaw, tak aby wszystkie potrzeby klienta zostały uwzględnione. Ponad 100 planistów, inżynierów, ekonomistów, logistyków i kierowników projektów zrealizowało w ostatnich latach ponad 1000 projektów dla klientów od A jak Airbus do W jak Wabco. W naszym kraju Metroplan działa od 1998 roku.

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.