mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Park technologiczny przyciągnie inwestorów?

Park technologiczny przyciągnie inwestorów?

W województwie śląskim, na terenie Jaworzna ma powstać park technologiczny, który wybuduje firma CTP Invest. Jest to szansa na przyciągnięcie inwestorów z przemysłu motoryzacyjnego, gdyż w okolicy zainwestowało już kilku przedstawicieli tego rynku.

Park technologiczny przyciągnie inwestorów?
Patrząc z perspektywy potencjalnego inwestora, Śląsk posiada bardzo dobrą lokalizację. Leży w promieniu 600 km od sześciu europejskich stolic i posiada dostęp do trzech międzynarodowych portów lotniczych. Jest to także region dysponujący najgęstszą siecią kolejową w Polsce, gdyż krzyżują się tutaj aż trzy międzynarodowe trasy kolejowe.

Są to ważne argumenty dla inwestorów, m.in. z branży motoryzacyjnej, którzy już docenili ten region. Staje się on centrum europejskiego rynku samochodowego. W okolicy Jaworzna zlokalizowane są zakłady kilku czołowych przedstawicieli tego rynku. Dzięki obecności zakładów General Motors, Fiata, Opla czy Isuzu, planowana budowa parku technologicznego CTPark Jaworzno może okazać się doskonałą lokalizacją dla dostawców i partnerów przemysłu motoryzacyjnego.

Polska spółka należąca do holenderskiej firmy deweloperskiej CTP Invest zamierza w ciągu kilku lat zainwestować około 50 mln euro. CTPark Jaworzno powstanie w ciągu kilku lat na 17-hektarowej działce, którą inwestor kupił niedawno od samorządu Jaworzna. Pierwsze obiekty należące do nowego kompleksu będą gotowe do wynajęcia na początku 2009 r. W obiektach tych znajdą się pomieszczenia o powierzchni od 1000 m². Inwestycja ta może przynieść nawet 1000 nowych miejsc pracy.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne slaskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.