mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Parktronic Polska

Parktronic Polska

Parktronic Polska Sp. z o.o. od 2003 roku specjalizuje się w dostawach systemów wspomagania parkowania. Dzisiaj spółka szacuje, że jej udział w rynku wynosi ok. 20% i zakłada jego podwojenie do końca 2006 roku.

Parktronic Polska

Rozmowa z Panem Jarosławem Stępieniem - Dyrektorem Zarządzającym spółki Parktronic Polska Sp. z o.o., specjalistą w zakresie najnowszych urządzeń elektroniki motoryzacyjnej.


MA: Czym dokładnie zajmuje się firma Parktronic Polska?

JS: Parktronic Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w dostawach systemów wspomagania parkowania. Nasza oferta obejmuje pełną gamę produktów, od najprostszych wyposażonych jedynie w dwa czujniki, po najbardziej rozbudowane zestawy wyposażone w osiem czujników. Dostępne są także modele wyposażone w kamerę i monitor. Firma swoją działalność opiera na dwóch filarach: badawczo-rozwojowym i handlowym, natomiast działalność związana bezpośrednio z produkcją jest prowadzona na zasadzie outsourcingu.


MA: Jak wygląda zaplecze kadrowe firmy?

JS: Firma zatrudnia obecnie 16 etatowych pracowników. Dysponuje także grupą współpracowników doraźnych, świadczących swoje usługi w miarę pojawiających się potrzeb. Taki system zarządzania personelem pozwala nam w sposób elastyczny dopasowywać się do zmieniającej się sytuacji na rynku.


MA: Do kogo trafiają Wasze produkty oraz jaka jest specyfika rynku? Czy jest to rynek "trudny"?

JS: Docelową grupą odbiorców produktów firmy Parktronic są europejscy producenci pojazdów samochodowych. Z tego względu spółka zdecydowała się na lokalizację procesów badawczo-rozwojowych oraz produkcyjnych w Polsce. Rozwiązanie takie umożliwia pełną kontrolę nad nimi, szczególnie w fazie projektowej, a także zapewnia najwyższą jakość produkowanych urządzeń. Integracja naszego kraju z Unią Europejską postawiła firmę na równej pozycji z jej europejskimi konkurentami. Dalekowschodnia konkurencja działa na tzw. rynku "after-market" oferując tańsze produkty, których jakość wykonania odbiega od norm przyjętych w Europie, często pozbawionych świadectwa homologacji, wymaganego dla każdego urządzenia montowanego w pojeździe mechanicznym zarejestrowanym w którymkolwiek z krajów Unii Europejskiej.
Nasze systemy wspomagania parkowania trafiają m.in. do firm: Toyota Motor Poland, Nissan Poland oraz Volvo Polska. Najdłuższą historię ma współpraca z Toyota Motor Poland, która datuje się niemal od początku działalności spółki Parktronic. Jesteśmy dumni, iż jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom tak wymagających partnerów.


MA: Czy może Pan zdradzić jakie są plany na najbliższy okres?

JS: Spółka Parktronic Polska powstała w październiku 2003 roku na bazie wyłącznie polskiego kapitału. Dzisiaj, szacujemy, że nasz udział w rynku wynosi około 20%. Celem działalności spółki jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku europejskich dostawców czujników parkowania. Dlatego zakładamy, że do końca 2006 roku nasz udział w rynku wzrośnie dwukrotnie.


MA: Dziękuję za rozmowę.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.