mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Parktronic Polska

Parktronic Polska

Parktronic Polska Sp. z o.o. od 2003 roku specjalizuje się w dostawach systemów wspomagania parkowania. Dzisiaj spółka szacuje, że jej udział w rynku wynosi ok. 20% i zakłada jego podwojenie do końca 2006 roku.

Parktronic Polska

Rozmowa z Panem Jarosławem Stępieniem - Dyrektorem Zarządzającym spółki Parktronic Polska Sp. z o.o., specjalistą w zakresie najnowszych urządzeń elektroniki motoryzacyjnej.


MA: Czym dokładnie zajmuje się firma Parktronic Polska?

JS: Parktronic Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w dostawach systemów wspomagania parkowania. Nasza oferta obejmuje pełną gamę produktów, od najprostszych wyposażonych jedynie w dwa czujniki, po najbardziej rozbudowane zestawy wyposażone w osiem czujników. Dostępne są także modele wyposażone w kamerę i monitor. Firma swoją działalność opiera na dwóch filarach: badawczo-rozwojowym i handlowym, natomiast działalność związana bezpośrednio z produkcją jest prowadzona na zasadzie outsourcingu.


MA: Jak wygląda zaplecze kadrowe firmy?

JS: Firma zatrudnia obecnie 16 etatowych pracowników. Dysponuje także grupą współpracowników doraźnych, świadczących swoje usługi w miarę pojawiających się potrzeb. Taki system zarządzania personelem pozwala nam w sposób elastyczny dopasowywać się do zmieniającej się sytuacji na rynku.


MA: Do kogo trafiają Wasze produkty oraz jaka jest specyfika rynku? Czy jest to rynek "trudny"?

JS: Docelową grupą odbiorców produktów firmy Parktronic są europejscy producenci pojazdów samochodowych. Z tego względu spółka zdecydowała się na lokalizację procesów badawczo-rozwojowych oraz produkcyjnych w Polsce. Rozwiązanie takie umożliwia pełną kontrolę nad nimi, szczególnie w fazie projektowej, a także zapewnia najwyższą jakość produkowanych urządzeń. Integracja naszego kraju z Unią Europejską postawiła firmę na równej pozycji z jej europejskimi konkurentami. Dalekowschodnia konkurencja działa na tzw. rynku "after-market" oferując tańsze produkty, których jakość wykonania odbiega od norm przyjętych w Europie, często pozbawionych świadectwa homologacji, wymaganego dla każdego urządzenia montowanego w pojeździe mechanicznym zarejestrowanym w którymkolwiek z krajów Unii Europejskiej.
Nasze systemy wspomagania parkowania trafiają m.in. do firm: Toyota Motor Poland, Nissan Poland oraz Volvo Polska. Najdłuższą historię ma współpraca z Toyota Motor Poland, która datuje się niemal od początku działalności spółki Parktronic. Jesteśmy dumni, iż jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom tak wymagających partnerów.


MA: Czy może Pan zdradzić jakie są plany na najbliższy okres?

JS: Spółka Parktronic Polska powstała w październiku 2003 roku na bazie wyłącznie polskiego kapitału. Dzisiaj, szacujemy, że nasz udział w rynku wynosi około 20%. Celem działalności spółki jest osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku europejskich dostawców czujników parkowania. Dlatego zakładamy, że do końca 2006 roku nasz udział w rynku wzrośnie dwukrotnie.


MA: Dziękuję za rozmowę.


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech