Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Partnerstwo dla bezpieczeństwa

Partnerstwo dla bezpieczeństwa

Siedem z największych koncernów i firm z branży motoryzacyjnej podjęło pięcioletnią współpracę w celu minimalizacji śmiertelnych wypadków drogowych w rozwijających się krajach.

Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, iż do 2020 roku wypadki drogowe będą trzecią najpoważniejszą przyczyną zgonów oraz poważnych obrażeń na świecie. Jeśli nie zostaną przedsięwzięte odpowiednie kroki zapobiegawcze to ich liczba może wzrosnąć aż o 65%. Obecnie rocznie na całym świecie ginie w wypadkach 1,2 miliona osób, a rannych zostaje dalszych 50 mln.

Siedem firm, które włączyły się do Światowego Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego (GRSP), to Ford, General Motors, Honda, Renault, Toyota, Shell i Michelin. Partnerstwu patronuje m.in. Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża, a jednym z założycieli jest Bank Światowy.

Przedsięwzięcie to skoncentruje się na takich elementach, jak bezpieczeństwo pieszych, używanie pasów bezpieczeństwa, profesjonalny trening bezpiecznej jazdy w rozwijających się krajach oraz zapewnienie środków pieniężnych dla tych krajów na wprowadzenie odpowiednich programów zwiększających bezpieczeństwo na drogach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji
Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji
Były bokser, a obecnie promotor- Floyd Mayweather, jest wielkim fanem motoryzacji. Szczególnie w najszybszym i najbardziej luksusowym wydaniu. Jest też jednym z pierwszych klientów, którzy zamówili nowy supersamochód zbudowany przez Kena Okuyamę.