mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Partnerstwo dla bezpieczeństwa

Partnerstwo dla bezpieczeństwa

Siedem z największych koncernów i firm z branży motoryzacyjnej podjęło pięcioletnią współpracę w celu minimalizacji śmiertelnych wypadków drogowych w rozwijających się krajach.

Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, iż do 2020 roku wypadki drogowe będą trzecią najpoważniejszą przyczyną zgonów oraz poważnych obrażeń na świecie. Jeśli nie zostaną przedsięwzięte odpowiednie kroki zapobiegawcze to ich liczba może wzrosnąć aż o 65%. Obecnie rocznie na całym świecie ginie w wypadkach 1,2 miliona osób, a rannych zostaje dalszych 50 mln.

Siedem firm, które włączyły się do Światowego Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego (GRSP), to Ford, General Motors, Honda, Renault, Toyota, Shell i Michelin. Partnerstwu patronuje m.in. Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża, a jednym z założycieli jest Bank Światowy.

Przedsięwzięcie to skoncentruje się na takich elementach, jak bezpieczeństwo pieszych, używanie pasów bezpieczeństwa, profesjonalny trening bezpiecznej jazdy w rozwijających się krajach oraz zapewnienie środków pieniężnych dla tych krajów na wprowadzenie odpowiednich programów zwiększających bezpieczeństwo na drogach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.