mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Partnerstwo dla biodiesla

Partnerstwo dla biodiesla

DaimlerChrysler nawiązał współpracę z firmami NextEnergy Inc., oraz Biodiesel Industries Inc. w sprawie odnawialnych paliw przyszłości do silników wysokoprężnych (biodiesli).

Współpraca ta będzie koncentrować się na badaniach rozwojowych biopaliw i technologii ich wykorzystania oraz tworzeniu standardów i norm dla rozwijającego się w szybkim tempie przemysłu biopaliw do silników diesla.

Firma NextEnergy Inc. jest organizacją typu non-profit, stworzoną przez władze stanu Michigan w celu rozwijania alternatywnych technologii energetycznych w tym rejonie. Uroczystość otwarcia centrum badawczego NextEnergy Center i ogłoszenia programu prac nad paliwami odnawialnymi odbyła się 29 września bieżącego roku.

Firma Biodiesel Industries Inc. posiada jedną z największych sieci zakładów produkujących biopaliwa w USA. Podczas inauguracji centrum badawczego NextEnergy Center firma ta ogłosiła otwarcie kolejnej wytwórni biopaliw w Detroit.

Popularyzacji wykorzystania paliw odnawialnych przez DaimlerChrysler sprzyja wprowadzenie do sprzedaży samochodów Jeep Liberty CRD –   pierwszych na rynku amerykańskim pojazdów typu SUV z napędem dieslowskim. Każdy Jeep Liberty CRD wyjeżdżający z fabryki w Toledo (stan Ohio) zatankowany jest w 5 procentach paliwem biodiesel B5 – wytworzonym z soi uprawianej w tym stanie.

We wrześniu br. sprzedaż samochodów Jeep Liberty CRD w USA osiągnęła 1.200 szt., czyli poziom jak dotąd najwyższy. Łączna produkcja od początku roku wyniosła już 10.500 sztuk a sprzedaż – 6.300 sztuk, czyli więcej niż zakładano. 

W celu wsparcia działalności badawczej firmy NextEnergy – DaimlerChrysler zamierza przeznaczyć swe obecnie niewykorzystywane tereny uprawne programu poszanowania środowiska naturalnego "SuperFund" pod produkcję soi oraz innych roślin oleistych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.