mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paryż 2008 - tak było...

Paryż 2008 - tak było...

Do rozpoczęcia tegorocznej edycji targów Paris Motor Show pozostały niecałe dwa tygodnie. Dla rozbudzenia apetytów przypominamy atmosferę paryskiej wystawy sprzed dwóch lat. Mnóstwo światowych premier, najbardziej wymyślnych pojazdów koncepcyjnych oraz pięknych hostess. W tym roku również będzie się działo...

Paryż 2008 - tak było...
Od 1898 roku do stolicy Francji zjeżdżają się najważniejsi producenci samochodów - początkowo z samej Francji, później ze Starego Kontynentu, a obecnie już z całego świata. Dziś Mondial de'l Automobile, jak od 12 lat nazywają się oficjalnie targi w Paryżu, to jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez samochodowych na całym globie.

Przed dwoma laty (od lat pięćdziesiątych wystawa w Paryżu odbywa się w lata parzyste, naprzemian z wystawą we Frankfurcie) po raz kolejny targi w stolicy Francji pobiły rekordy. W halach wystawowych pojawiło się ponad 1,4 mln osób, ponad 2 tys. dziennikarzy - bez porównania więcej niż mające podobną renomę wystawy w Genewie czy we Frankfurcie. Głównym powodem tak licznego przybycia były oczywiście prezentowane nowości, a tych naliczono ponad 90.


Które nowości cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających? Bez wątpienia największymi gwiazdami ostatniej edycji targów w Paryżu były najnowsze generacje takich modeli jak Volkswagen Golf, Renault Megane czy Toyota Avensis. Poza tym po raz pierwszy szerokiej publiczności pokazano wówczas Seata Exeo, Hyundaia i20, nowego Mitsubishi Colta czy Kię Soul.

A co w tym roku będzie rozbudzać największe emocje? Spośród ok. 100 zapowiedzianych premier jest kilku faworytów - nowy Volkswagen Passat, Ford Focus, Mercedes CLS, Audi A7 oraz Peugeot 508.


A jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już 30 września, kiedy to rozpocznie się tegoroczna edycja wystawy Mondial de'l Automobile.


Podobne wiadomości:

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech