mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat Coupe

Passat Coupe

Największy europejski producent planuje rozszerzyć gamę jednego ze swoich głównych modeli: Volkswagen myśli o kolejnych wersjach średniej limuzyny.

Passat Coupe

Coupe miałoby być luksusowe i szykowne, co jednoznacznie wskazuje na, jak widać nie do końca wygasłe za sprawą braku sukcesów Phaetona, aspiracje VW do rangi aut klasy wyższej. Możliwe jest również podjęcie produkcji czterodrzwiowego coupe, które mogłoby wyglądać tak jak na komputerowej fotografii obok.

Jakkolwiek żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, to już mówi się o ewentualnej liczbie aut, które opuszczałyby fabrykę w Dreźnie. Produkowana tam do tej pory, wspomniana luksusowa limuzyna sprzedała się jedynie na razie w liczbie 6.000 sztuk, co jak się uważa wskazuje na fakt, iż Niemcy są lepsi w masowej produkcji popularnych aut, a nie w okrywaniu logo VW ekspensywnych zachcianek prezesów.

Jeżeli Volkswagen Passat w wersji Coupe wejdzie jednak do produkcji seryjnej, miałby być produkowany - czyli również sprzedawany - w niemal 10-krotnie większej liczbie. Mówi się o wytwarzaniu 50.000-60.000 aut, które miałyby być produkowane tuż obok powstającej w Dreźnie linii do montażu Bentleya Continental Flying Spur.

Cóż, może szefowie VW sądzą, że jeżeli "coupe dla ludu" przejęłoby nieco splendoru w cieniu arystokracji, to wyjdzie to na dobre jego sprzedaży. Poczekamy, zobaczymy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.