mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat i Ople we wrześniu na podium

Passat i Ople we wrześniu na podium

Pierwszy powakacyjny miesiąc przyniósł znaczne ożywienie na rynku samochodów używanych. Wniosek taki wysnuć można na podstawie analizy zainteresowania samochodami używanymi w serwisie GEpard, które zdecydowanie wzrosło we wrześniu w porównaniu z miesiącami wakacyjnymi (lipiec, sierpień).

Passat i Ople we wrześniu na podium

Nie zmieniły się natomiast znacząco gusta poszukujących aut używanych. Wciąż pierwsza trójka najbardziej popularnych modeli pozostaje bez zmian. Już kolejny miesiąc z rzędu na czele jest Volkswagen Passat, za nim zaś zamieniły się miejscami Opel Astra i Opel Vectra. Również pozostałe pozycje czołowej dziesiątki nie uległy poważniejszym zmianom, przy czym najwyższą lokatę (4.) w dotychczasowej historii rankingu zajął Ford Mondeo.
 
Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych we wrześniu 2005

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Astra

+ 1

3

Opel Vectra

- 1

4

Ford Mondeo

+ 3

5

Ford Focus

- 1

6

Honda Civic

- 1

7

Volkswagen Golf III

- 1

8

Ford Escort

bz

9

Opel Corsa

bz

10

Toyota Corolla

bz

Ciekawie na tym tle wygląda zestawienie najbardziej pożądanych marek. O ile pierwsze trzy miejsca nie powinny budzić żadnych wątpliwości – Opel (3 modele w czołowej dziesiątce), Volkswagen (2) i Ford (3), to już dalsze pozycje przynoszą interesujące rozstrzygnięcia. Na czwartej pozycji uplasował się Fiat (najwyżej w rankingu modeli znajduje się model Punto na 17. pozycji), dalej Renault (Clio - 18) i Mercedes (Klasa C - 30). Jak więc wynika z porównania obu zestawień modele Fiata cieszą się dużym zainteresowaniem Internautów, jednak żaden z nich nie jest na tyle „silnym modelem” by znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli. Podobnie marka Renault jest dobrze postrzegana przez Internautów, jednak zainteresowanie modelami tej marki rozkłada się w miarę równomiernie.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki samochodów używanych we wrześniu 2005

1

Opel

2

Volkswagen

3

Ford

4

Fiat

5

Renault

6

Mercedes

7

Toyota

8

Honda

9

Audi

10

BMW



Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.plznajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.