mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat i Ople we wrześniu na podium

Passat i Ople we wrześniu na podium

Pierwszy powakacyjny miesiąc przyniósł znaczne ożywienie na rynku samochodów używanych. Wniosek taki wysnuć można na podstawie analizy zainteresowania samochodami używanymi w serwisie GEpard, które zdecydowanie wzrosło we wrześniu w porównaniu z miesiącami wakacyjnymi (lipiec, sierpień).

Passat i Ople we wrześniu na podium

Nie zmieniły się natomiast znacząco gusta poszukujących aut używanych. Wciąż pierwsza trójka najbardziej popularnych modeli pozostaje bez zmian. Już kolejny miesiąc z rzędu na czele jest Volkswagen Passat, za nim zaś zamieniły się miejscami Opel Astra i Opel Vectra. Również pozostałe pozycje czołowej dziesiątki nie uległy poważniejszym zmianom, przy czym najwyższą lokatę (4.) w dotychczasowej historii rankingu zajął Ford Mondeo.
 
Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych we wrześniu 2005

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Astra

+ 1

3

Opel Vectra

- 1

4

Ford Mondeo

+ 3

5

Ford Focus

- 1

6

Honda Civic

- 1

7

Volkswagen Golf III

- 1

8

Ford Escort

bz

9

Opel Corsa

bz

10

Toyota Corolla

bz

Ciekawie na tym tle wygląda zestawienie najbardziej pożądanych marek. O ile pierwsze trzy miejsca nie powinny budzić żadnych wątpliwości – Opel (3 modele w czołowej dziesiątce), Volkswagen (2) i Ford (3), to już dalsze pozycje przynoszą interesujące rozstrzygnięcia. Na czwartej pozycji uplasował się Fiat (najwyżej w rankingu modeli znajduje się model Punto na 17. pozycji), dalej Renault (Clio - 18) i Mercedes (Klasa C - 30). Jak więc wynika z porównania obu zestawień modele Fiata cieszą się dużym zainteresowaniem Internautów, jednak żaden z nich nie jest na tyle „silnym modelem” by znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych modeli. Podobnie marka Renault jest dobrze postrzegana przez Internautów, jednak zainteresowanie modelami tej marki rozkłada się w miarę równomiernie.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane marki samochodów używanych we wrześniu 2005

1

Opel

2

Volkswagen

3

Ford

4

Fiat

5

Renault

6

Mercedes

7

Toyota

8

Honda

9

Audi

10

BMWRaporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.plznajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.