mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat na 5

Passat na 5

Maksymalną liczbę punktów zdobył najnowszy sedan Volkswagena w testach zderzeniowych EuroNCAP.

Passat na 5

Volkswagen Passat Nowy uzyskał notę pięciu gwiazdek (na pięć możliwych) w zakresie ochrony dorosłych pasażerów pojazdu przy zderzeniu z elastyczną barierą. Podczas testu, auto uderza z prędkością 64km/h, 40% powierzchni przodu w imitujący drugi samochód odkształcalny blok. Zderzenie boczne to uderzenie z szybkością 50km/h w powierzchnię drzwi, ze środkowym słupkiem jako celem.

88% punktów uzyskanych w teście czołowym dało Passatowi 5 gwiazdek: poprawnie odpaliły i napełniły się 2-stopniowe poduszki powietrzne i poprawnie zadziałały napinacze pasów bezpieczeństwa. Nogi manekina zostały nieco uciśnięte przez kolumnę kierowniczą (brak poduszki kolanowej w testowanym aucie), ale tylko nieznacznie zmniejszyła się przestrzeń dla stóp.

Do czego dołożyło się 100% punktów za ochronę od uderzenia w bok: świetnie spisały się poduszki w boczne w oparciach foteli oraz kurtyny powietrzne, chroniące także pasażerów tylnej kanapy. Passat otrzymał w tej klasyfikacji maksymalną ocenę (18 punktów na 18 możliwych), a 2 dodatkowe punkty zdobył za czujniki zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługuje również 78% ochrony dzieci, jako pasażerów auta (4 gwiazdki) - jednak na przednim siedzeniu jest ono poddane dużym siłom. testowano jeden z najczęściej wybieranych modeli, 1.9-litrowego Volkswagena Passata Trendline sedan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.