mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat najbardziej popularny w 2005

Passat najbardziej popularny w 2005

9 marca, podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Internetowy Samochód Roku 2005. W kategorii Samochody używane zdecydowanie zwyciężył Volkswagen Passat.

Passat najbardziej popularny w 2005

Tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 został przyznany na podstawie statystyk oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Najczęściej wyszukiwanym modelem w ubiegłym roku okazał się Volkswagen Passat. Zwycięstwo Passata w przebiegu całego roku nie podlegało dyskusji. Aż sześciokrotnie auto to zwyciężało w podsumowaniach miesięcznych i ani razu nie wypadło poza pierwszą trójkę.

Nagrodę, statuetkę i tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 odebrał Ryszard Bałazy, dyrektor biura Kulczyk Tradex w Warszawie. "Wiem z doświadczenia, że samochody marki Volkswagen od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Szczególnie samochody używane, ponieważ ich żywotność na naszych drogach jest bardzo długa. Volkswagen Passat to samochód dobry, solidny, jednocześnie przyjazny dla użytkownika. Uważam, że tytuł ten świadczy także o sile niemieckiej motoryzacji, która ma przede wszystkim duże doświadczenie w budowaniu samochodów."

Drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym zajęły dwa modele konkurenta VW zza miedzy: Opel Vectra i Opel Astra. Opel Vectra trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w podsumowaniach miesięcznych i również ani razu nie spadł poniżej trzeciej pozycji. Astrze ani razu nie udało się wdrapać na najwyższy stopień podium, jednak siedmiokrotnie plasowała się w pierwszej trójce miesięcznych rankingów.

Specjalne wyróżnienie „Najczęściej polecany model” w kategorii Samochody używane zostało przyznane modelowi Honda Civic. Choć w rocznym rankingu samochód ten zajął siódme miejsce, to jednak okazało się, iż należał on do najczęściej polecanych samochodów w mechanizmie „Wyślij znajomemu”.

Top 10 najbardziej popularnych modeli samochodów używanych w sieci GEpard w 2005 roku:

1

Volkswagen Passat

2

Opel Vectra

3

Opel Astra

4

Ford Focus

5

Volkswagen Golf

6

Ford Mondeo

7

Honda Civic

8

Opel Corsa

9

Ford Escort

10

Toyota Corolla


Podczas gali przyznane zostały także tytuły Internetowego Samochodu Roku 2005, który zdobył Ford Focus, oraz Internetowego Samochodu Użytkowego Roku 2005 dla Mercedesa Sprintera. Specjalnymi nagrodami wyróżniono ponadto Fiata Pandę (auto „made in Poland”) oraz markę Volkswagen („Dywizja van”).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando