mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Passat niemieckim autem służbowym

Passat niemieckim autem służbowym

Podobnie jak we wrześniu, także w październiku 2005 roku Volkswagen Passat znalazł się na czołowej pozycji niemieckiego rynku pojazdów służbowych.

Wśród flot samochodowych składających się z co najmniej 10 pojazdów VW Passat i VW Passat Variant mają 13,1 procentowy udział. Na kolejnych miejscach znajdują się Audi A4 i Volkswagen Golf. Audi A6 zajmuje czwarte miejsce.

Passat, posiadający tradycyjnie już mocną pozycję na rynku samochodów wchodzących w skład flot, uzyskał jak dotychczas najlepszy rezultat w segmencie klasy średniej. Do sukcesu tego przyczynił się przede wszystkim wprowadzony w sierpniu nowy Passat Variant, którego udział procentowy wyniósł 80 procent. Największym powodzeniem w firmach kupujących samochody służbowe cieszą się wersje z silnikami wysokoprężnymi, które stanowią prawie 95 procent nowo zarejestrowanych firmowych Passatów. Najpopularniejsza jest wersja 2,0 l TDI o mocy 140 KM.

Sukces Passata na rynku samochodów firmowych widoczny jest także w statystyce zarejestrowanych pojazdów niemieckiego Urzędu Komunikacji (KBA). Ten drugi po Golfie, wśród najlepiej sprzedających się modeli Volkswagena uzyskał w październiku z liczbą 12.072 samochodów ponad 22 procentowy udział w rynku. Oznacza to wzrost w porównaniu z październikiem roku ubiegłego o 47,1 procent. Tym samym, podobnie jak we wrześniu, objął prowadzenie w segmencie samochodów klasy średniej.

Zobacz więcej o modelu Volkswagen Passat Nowy

Komentuj:

~VW 2007-08-19

BO TO VW !!! Super samochody ! Passat górą....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.