mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pathfinder z polskimi mapami

Pathfinder z polskimi mapami

W modelu produkcyjnym 2007 Nissan Pathfinder oferować będzie szereg udoskonaleń. Przede wszystkim dostępna będzie nawigacja z polskimi mapami.

Pathfinder z polskimi mapami

Do tej pory mapy nawigacji obejmowały tylko zachodnią Europę. Teraz dołączyła Europa centralna i wschodnia m.in. Polska, Węgry, Chorwacja oraz Czechy i Słowacja. I choć nie jest jeszcze dostępna pełna powierzchnia kraju, to można już z łatwością poruszać się po największych polskich aglomeracjach - Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Gdynia, Zakopane. Podczas poruszania się po obszarze miejskim system prowadzi kierowcę pod konkretny wskazany adres dzięki rozbudowanej siatce ulic wraz z ich nazwami. W przyszłym roku mapy obejmą obszar całej Polski.

Pathfinder 2007 w wersji z automatyczną skrzynią będzie wyposażony w systemy Hill Descent Control oraz Hill Start Assist. HDC jest systemem wspomagającym i kontrolującym proces pokonywania pochyłości. Hill Start Assist pozwala na łatwe ruszanie pod wzniesienia. Układ ten będzie odpowiedzialny za "przytrzymanie" hamulca przez trzy sekundy po zwolnieniu pedału hamulca, dając czas kierowcy na ruszenie bez groźby stoczenia się auta w tył.

Obok tych dwóch systemów, Pathfinder 2007 będzie spełniał normy czystości spalin Euro 4, dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych (DPF). DPF będzie standardowo montowany w wersjach ze skrzynią automatyczną, a w wersji z przekładnią manualną będzie to opcja.

Zobacz więcej o modelu Nissan Pathfinder


Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-14

Tańszy Qashai będzie ją miał za dopłatą,a w Pafinderze dopiero wprowadzają?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.