mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pathfinder z polskimi mapami

Pathfinder z polskimi mapami

W modelu produkcyjnym 2007 Nissan Pathfinder oferować będzie szereg udoskonaleń. Przede wszystkim dostępna będzie nawigacja z polskimi mapami.

Pathfinder z polskimi mapami

Do tej pory mapy nawigacji obejmowały tylko zachodnią Europę. Teraz dołączyła Europa centralna i wschodnia m.in. Polska, Węgry, Chorwacja oraz Czechy i Słowacja. I choć nie jest jeszcze dostępna pełna powierzchnia kraju, to można już z łatwością poruszać się po największych polskich aglomeracjach - Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Katowice, Gdynia, Zakopane. Podczas poruszania się po obszarze miejskim system prowadzi kierowcę pod konkretny wskazany adres dzięki rozbudowanej siatce ulic wraz z ich nazwami. W przyszłym roku mapy obejmą obszar całej Polski.

Pathfinder 2007 w wersji z automatyczną skrzynią będzie wyposażony w systemy Hill Descent Control oraz Hill Start Assist. HDC jest systemem wspomagającym i kontrolującym proces pokonywania pochyłości. Hill Start Assist pozwala na łatwe ruszanie pod wzniesienia. Układ ten będzie odpowiedzialny za "przytrzymanie" hamulca przez trzy sekundy po zwolnieniu pedału hamulca, dając czas kierowcy na ruszenie bez groźby stoczenia się auta w tył.

Obok tych dwóch systemów, Pathfinder 2007 będzie spełniał normy czystości spalin Euro 4, dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych (DPF). DPF będzie standardowo montowany w wersjach ze skrzynią automatyczną, a w wersji z przekładnią manualną będzie to opcja.

Zobacz więcej o modelu Nissan Pathfinder


Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

~Cytryniarz 2006-11-14

Tańszy Qashai będzie ją miał za dopłatą,a w Pafinderze dopiero wprowadzają?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.