mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Patrick Head odszedł z zespołu Williamsa

Patrick Head odszedł z zespołu Williamsa

Przełom roku i początek nowego to czas na zmiany, te już w sylwestra zawitały do Grove. Zespół Williams poinformował, że szef działu inżynierii Patrick Head złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Tym samym zakończył się pewien etap w historii zespołu Williams.

Patrick Head odszedł z zespołu Williamsa
Patrick Head jest jednym z założycieli Williams F1 Team. W 1977 roku wraz z Frankiem Williamsem założył zespół, który zdobył 9 tytułów mistrzowskich. Kierowcy tego zespołu w sumie siedmiokrotnie okazywali się najlepszymi w całej stawce. Head przez 34 lata czuwał nad działem inżynieryjnym.

Były już szef działu inżynierii nie odchodzi jednak całkowicie z rodziny Williamsa. Brytyjczyk będzie nadal stał na czele zarządu Williams Hybrid Power Limited, firmy, która zajmuje się pracami i dostarczaniem technologii hybrydowej.

"Razem z Patrickem byliśmy partnerami przez 34 lata. Podczas tego okresu był liderem technicznym zespołu, który zdobył większość naszych tytułów. To jest niezwykłe dziedzictwo, które będzie skarbem i na pewno nie zostanie zapomniane", skomentował założyciel zespołu, Frank Williams. "Patrick to osoba ciężko pracująca i jest bardzo uzdolnionym inżynierem, który bez problemu potrafi pracować na światowym poziomie. Będzie mi go bardzo brakować i myślę, że jego kolegom również. Zawsze będzie on mile widziany w Grove. Zresztą Patrick będzie widywany w fabryce jako, że będzie kontynuował prace nad technologią hybrydową", dodał Frank Williams.

Po ostatnio tragicznym można powiedzieć sezonie zespół Williams radykalnie zmienił swoje szeregi. Nowym dyrektorem technicznym został Mike Coughlan, który wcześniej związany był z aferą dotycząca wejścia w posiadanie dokumentów technicznych Ferrari. Na stanowisku zastąpił Sama Michaela, który odszedł do McLarena.

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.