mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pauza w produkcji silników

Pauza w produkcji silników

Między 7 a 11 lutego BMW wstrzyma produkcję w swoim zakładzie w Dingolfing, w południowych Niemczech. Podobne problemy przeżywało ostatnio Audi i Mercedes.

Wszystko z winy złej jakości komponentów montowanych w silnikach. Według informacji, jakie podał w piątek serwis Automotive News winę ponoszą wadliwe systemy zasilania paliwem do silników diesla. W przypadku BMW system wtrysku ropy w najgorszym przypadku mógłby nawet spowodować trwałe zatrzymanie pracy jednostki. Dotyczy to aut serii 5 i 7 z 6-cylindrowymi dieslami, których produkcja łącznie z serią 6 wynosi około 1200 sztuk na dzień.

Podobne problemy dotknęły ostatnio Audi. Producent aut segmentu premium w grupie Volkswagen narzekał na zawodny osprzęt pochodzący z firmy Bosch. Firma stwierdziła jednak, że kłopoty z tymi elementami nie dotyczyły jej głównych silników - 4-cylindrowych diesli w różnych wariantach - i nie spowodowały zaburzeń w charmonogramie produkcji.

Na samej górze tej listy znajduje się Mercedes. Niemiecki top-producent również przeżywał kłopoty z jakością części od firmy Robert Bosch. Część aut - podobnie jak w przypadku BMW - została już dostarczona do klientów. Teraz najważniejsze dla producentów jest określenie, czy i jak szybko niezbędna jest akcja serwisowa lub wymiana elementów podczas rutynowych kontroli.

Jednocześnie, jak wynika z raportu niemieckiej agencji ds. motoryzacji KBA, w zeszłym roku zanotowano 41-procentowy wzrost liczby oficjalnych wezwań do poddania aut naprawie. W sumie producenci ogłosili 137 takich szeroko zakrojonych akcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!