Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N

Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N

Nici z tytułu

Paweł i Tomasz Dytko zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupy N i trzecie w klasyfikacji generalnej w zakończonym Rajdzie Karkonoskim – ósmej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Pierwszy etap rajdu załoga ukończyła na trzeciej pozycji w klasyfikacji grupy N i czwartej w klasyfikacji generalnej. Spora strata do konkurencji (55 sekund do Zbyszka Gabrysia i 12 sekund do Michała Sołowowa) spowodowana była problemami technicznymi. Na pierwszym odcinku trzeciego przejazdu w przewodzie łączącym intercooler z turbiną pojawiła się kilkucentymetrowa dziura. Z każdym kilometrem rajdu znacznie się powiększała powodując ogromny spadek mocy.

„Do drugiego etapu wystartowaliśmy z nastawieniem na odrabianie straty. Niestety, nie trafiliśmy z oponami. Dwa długie odcinki pierwszej pętli były suche, co spowodowało kolejną stratę. Na drugiej pętli ubraliśmy już slicki i zaczęliśmy odrabiać. Wygraliśmy wszystkie 3 odcinki pętli, ale zaległości z pierwszego dnia nie udało się odrobić. Musieliśmy się zadowolić drugą pozycją w grupie N i trzecią w klasyfikacji generalnej. Taki wynik dał nam tytuł Vice Mistrzów Polski w grupie N” – Paweł Dytko.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj