mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Październikowy sukces Volvo

Październikowy sukces Volvo

540 sprzedanych egzemplarzy, 70 procent lepszy wynik niż przed rokiem, a w sumie pierwsze miejsce wśród marek segmentu premium. Październik okazał się najlepszym miesiącem dla Volvo w tym roku na polskim rynku.

Październikowy sukces Volvo
Dla Volvo październik okazał się najlepszym miesiącem tego roku pod względem sprzedaży. W tym czasie aż 540 samochodów szwedzkiej marki znalazło swoich nabywców, czyli prawie 70% więcej niż w październiku ubiegłego roku.  Wynik ten zapewnił Volvo 1. miejsce wśród marek segmentu Premium w tym miesiącu. Najchętniej kupowanym modelem jest nadal SUV XC60.

Od początku roku sprzedanych zostało już 3.734 samochodów Volvo, co oznacza wzrost o 21% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w którym sprzedanych zostało 3.076 sztuk. Dzięki tym wynikom Volvo uzyskało pierwsze miejsce w segmencie Premium w tym miesiącu (drugie w skali całego roku).

Październik był jednym z najtrudniejszych miesięcy pod względem sprzedaży samochodów nowych, cały rynek aut nowych zanotował ponad 8% spadku w stosunku do analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Odwrotnie jest jednak w przypadku marek premium. Powiększa się tym samym rozdźwięk pomiędzy sytuacją tego segmentu, a pozostałych producentów samochodów osobowych.

Najchętniej kupowanym Volvo w tym roku (również w ostatnim miesiącu) jest SUV XC60. Od początku 2009 nabywców znalazło aż 1.049 aut. W październiku wydano klientom 236 sztuk tego modelu.

- Zainteresowanie klientów naszym XC60 dostarcza nam dużej satysfakcji. Samochód pojawił się na polskim rynku w tym samym czasie co dwaj jego silni konkurenci. Dodatkowo pozwolił nam pokazać nieco inny charakter naszej marki. Dotychczas w statystykach sprzedaży Volvo w Polsce dominowały klasyczne sedany. SUV XC60 , a wcześniej miejski hatchback C30 pozwoliły nam pokazać nieco inne oblicze naszej marki” – mówi Marcin Klimczewski z Volvo Auto Polska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 141 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Crossover – charakterna krzyżówka dla...

Artykuł sponsorowany 2017-02-02

Komentuj:

~observer 2009-11-16

volvo rules!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model