mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Październikowy sukces Volvo

Październikowy sukces Volvo

540 sprzedanych egzemplarzy, 70 procent lepszy wynik niż przed rokiem, a w sumie pierwsze miejsce wśród marek segmentu premium. Październik okazał się najlepszym miesiącem dla Volvo w tym roku na polskim rynku.

Październikowy sukces Volvo
Dla Volvo październik okazał się najlepszym miesiącem tego roku pod względem sprzedaży. W tym czasie aż 540 samochodów szwedzkiej marki znalazło swoich nabywców, czyli prawie 70% więcej niż w październiku ubiegłego roku.  Wynik ten zapewnił Volvo 1. miejsce wśród marek segmentu Premium w tym miesiącu. Najchętniej kupowanym modelem jest nadal SUV XC60.

Od początku roku sprzedanych zostało już 3.734 samochodów Volvo, co oznacza wzrost o 21% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w którym sprzedanych zostało 3.076 sztuk. Dzięki tym wynikom Volvo uzyskało pierwsze miejsce w segmencie Premium w tym miesiącu (drugie w skali całego roku).

Październik był jednym z najtrudniejszych miesięcy pod względem sprzedaży samochodów nowych, cały rynek aut nowych zanotował ponad 8% spadku w stosunku do analogicznego miesiąca roku ubiegłego. Odwrotnie jest jednak w przypadku marek premium. Powiększa się tym samym rozdźwięk pomiędzy sytuacją tego segmentu, a pozostałych producentów samochodów osobowych.

Najchętniej kupowanym Volvo w tym roku (również w ostatnim miesiącu) jest SUV XC60. Od początku 2009 nabywców znalazło aż 1.049 aut. W październiku wydano klientom 236 sztuk tego modelu.

- Zainteresowanie klientów naszym XC60 dostarcza nam dużej satysfakcji. Samochód pojawił się na polskim rynku w tym samym czasie co dwaj jego silni konkurenci. Dodatkowo pozwolił nam pokazać nieco inny charakter naszej marki. Dotychczas w statystykach sprzedaży Volvo w Polsce dominowały klasyczne sedany. SUV XC60 , a wcześniej miejski hatchback C30 pozwoliły nam pokazać nieco inne oblicze naszej marki” – mówi Marcin Klimczewski z Volvo Auto Polska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 163 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Renault pnie się do góry!

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~observer 2009-11-16

volvo rules!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando