mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pech (?) Kubicy

Pech (?) Kubicy

Robert Kubica, nokautujący rywali w pierwszym dniu Rajdu Wysp Kanaryjskich, nie zdołał dojechać jednak do mety rajdu. W drugim dniu, podczas 10 odcinka specjalnego, wypadł z trasy, uderzył w barierkę i urwał tylne, lewe koło w swoim Citroenie.

Pech (?) Kubicy
37. Rajd Wysp Kanaryjskich układał się więcej niż wyśmienicie dla polskiego kierowcy. W pierwszym dniu Kubica, jadący za kierownicą Citroena DS3 RRC, zwyciężył we wszystkich siedmiu odcinkach, deklasując wręcz swoich rywali. Drugi w klasyfikacji Jan Kopecky (Skoda Fabia) tracił do Roberta ponad minutę.

Drugi dzień rajdu miał być spokojniejszy w wykonaniu polskiej załogi, która miała spokojnie dojechać do mety na pierwszej pozycji. Ósmy i dziewiąty OS wydawał się potwierdzać te założenia, Kubica już nie zwyciężał, ale wciąż miał dużą przewagę.

Na dziesiątym odcinku specjalnym, na 16 kilometrze (do mety pozostało ok. 5 km), jak poinformował w komunikacie Citroen Racing, Kubica za późno rozpoczął hamowanie przed prawym zakrętem. W efekcie Citroen DS3 RRC uderzył w barierkę i stracił lewe tylne koło. Na szczęście ani Kubicy, ani pilotowi Maciejowi Baranowi, nic się nie stało i sami opuścili auto. Było ono jednak na tyle rozbite, że dalsza jazda nie była już możliwa.

Ostatecznie Rajd Wysp Kanaryjskich zwyciężył Jan Kopecky. Już po raz trzeci w karierze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Kubica wraca do ścigania

auto motor i sport 0000-00-00

Kubica wraca do wyścigów na światowym poziomie, pierwsze starty już w marcu.

Komentuj:

~R.K. 2013-03-25

Nawet nie wyobrażacie sobie, jak trudno jest się przestawić z F1 na rajdy. Ja staram się tak jechać, by być najszybszym. A że czasami coś nie wyjdzie, no trudno, to sport. W następnym rajdzie znowu będę walczył o zwycięstwo, może tym razem uda się dojechać do mety.

~konjoch 2013-03-24

Wyniki to podsumowuje się dopiero na mecie. Robert jak zwykle ma z tym problem. A pech dotyczy awarii samochodu a nie błędów kierowcy.

~wozniacki 2013-03-24

@ lolo, to niech sie najpierw nauczy, a dopiero póxniej strartuje.......

~lolo 2013-03-24

znaleźli sie znawcy, jak z d.... trąbki, robert dopiero sie uczy rajdów, a wyniki już ma rewelacyjne

~J-23 2013-03-23

Kolejna kraksa to wyraz braku pokory...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.