mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pech (?) Kubicy

Pech (?) Kubicy

Robert Kubica, nokautujący rywali w pierwszym dniu Rajdu Wysp Kanaryjskich, nie zdołał dojechać jednak do mety rajdu. W drugim dniu, podczas 10 odcinka specjalnego, wypadł z trasy, uderzył w barierkę i urwał tylne, lewe koło w swoim Citroenie.

Pech (?) Kubicy
37. Rajd Wysp Kanaryjskich układał się więcej niż wyśmienicie dla polskiego kierowcy. W pierwszym dniu Kubica, jadący za kierownicą Citroena DS3 RRC, zwyciężył we wszystkich siedmiu odcinkach, deklasując wręcz swoich rywali. Drugi w klasyfikacji Jan Kopecky (Skoda Fabia) tracił do Roberta ponad minutę.

Drugi dzień rajdu miał być spokojniejszy w wykonaniu polskiej załogi, która miała spokojnie dojechać do mety na pierwszej pozycji. Ósmy i dziewiąty OS wydawał się potwierdzać te założenia, Kubica już nie zwyciężał, ale wciąż miał dużą przewagę.

Na dziesiątym odcinku specjalnym, na 16 kilometrze (do mety pozostało ok. 5 km), jak poinformował w komunikacie Citroen Racing, Kubica za późno rozpoczął hamowanie przed prawym zakrętem. W efekcie Citroen DS3 RRC uderzył w barierkę i stracił lewe tylne koło. Na szczęście ani Kubicy, ani pilotowi Maciejowi Baranowi, nic się nie stało i sami opuścili auto. Było ono jednak na tyle rozbite, że dalsza jazda nie była już możliwa.

Ostatecznie Rajd Wysp Kanaryjskich zwyciężył Jan Kopecky. Już po raz trzeci w karierze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

~R.K. 2013-03-25

Nawet nie wyobrażacie sobie, jak trudno jest się przestawić z F1 na rajdy. Ja staram się tak jechać, by być najszybszym. A że czasami coś nie wyjdzie, no trudno, to sport. W następnym rajdzie znowu będę walczył o zwycięstwo, może tym razem uda się dojechać do mety.

~konjoch 2013-03-24

Wyniki to podsumowuje się dopiero na mecie. Robert jak zwykle ma z tym problem. A pech dotyczy awarii samochodu a nie błędów kierowcy.

~wozniacki 2013-03-24

@ lolo, to niech sie najpierw nauczy, a dopiero póxniej strartuje.......

~lolo 2013-03-24

znaleźli sie znawcy, jak z d.... trąbki, robert dopiero sie uczy rajdów, a wyniki już ma rewelacyjne

~J-23 2013-03-23

Kolejna kraksa to wyraz braku pokory...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.