mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pękające obręcze kół w Navarach

Pękające obręcze kół w Navarach

Możliwość pęknięcia aluminiowych obręczy kół, a w konsekwencji nawet i odpadnięcie koła są przyczyną, z powodu której właściciele niektórych egzemplarzy pickupa Nissan Navara zostaną wezwani do autoryzowanych serwisów japońskiej marki.

Pękające obręcze kół w Navarach
Nissan Sales Central & Eastern Europe - Oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych samochodach Nissan Navara D40 (wyprodukowanego w Hiszpanii) może występować usterka dotycząca aluminiowych obręczy kół jezdnych. W pewnych przypadkach, w rezultacie obniżenia wytrzymałości zmęczeniowej ramion obręczy koła, powstanie pęknięcie wynikające z dużego obciążenia kół podczas eksploatacji samochodu (jazda z pełnym obciążeniem samochodu ładunkiem, jazda na zakrętach z dużym przyśpieszeniem). W razie niewykrycia usterki i kontynuacji eksploatacji samochodu, pęknięcie może rozszerzać się wokół piasty, co może doprowadzić do oddzielenia się koła.

W Polsce wada dotyczy samochodów wyprodukowanych od 1 czerwca 2005 do 3 lipca 2008 r. Łącznie na terenie kraju sprzedano 5.263 sztuk Navary, w której może wystąpić opisana usterka.

Nissan skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej. We wszystkich samochodach, w których zostanie stwierdzone pęknięcie, bezzwłocznie wymienione zostaną wszystkie obręcze kół. Ponadto w samochodach, w których nie stwierdzono pęknięć, przy pierwszej inspekcji, nastąpi wymiana wszystkich obręczy kół (w pierwszej kolejności dotyczy to samochodów eksploatowanych z dużym obciążeniem).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.