Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Nie nacieszyliśmy się długo niskimi cenami paliw. Cena benzyny 95 według serwisu e-petrol przekroczyła już 4 zł i wszystko wskazuje na to, że będzie nadal rosnąć. Wszystko w wyniku porozumienia Rosji i państw OPEC.

Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Minister energii Kataru Mohammed bin Saleh Al-Sada ogłosił, że 17 kwietnia w stolicy kraju Dausze zbiorą się państwa OPEC i producenci ropy spoza tego kartelu, aby uzgodnić zamrożenie wydobycia ropy na poziomie ze stycznia. Wstępne porozumienie w tej sprawie w połowie zeszłego miesiąca zawarły Rosja, Arabia Saudyjska, Katar i Wenezuela.

Przez tę decyzję ceny czarnego złota poszybowały w górę. W środę wieczorem na giełdzie w Londynie baryłka ropy Brent kosztowała 40,4 dol., zyskując 4 proc. od początku sesji. A w tym czasie na giełdzie w Nowym Jorku baryłka amerykańskiej ropy WTI kosztowała 38,5 dol., drożejąc aż o 5,6 proc. W czwartek rano ropa zwyżki były kontynuowane, ropa drożała o prawie 1 proc.

Ceny czarnego złota poszły w górę już po ogłoszeniu w lutym wstępnego porozumienia o zamrożeniu wydobycia. Przez niespełna miesiąc wzrosły niemal o połowę. 

Komentuj:

~Zawiedziony 2016-03-24

We Włodawie w województwie lubelskim benzyna E95 już pod koniec lutego podrożała do 4,09zł. za litr, a obecnie kosztuje 4,29zł. za litr. Co wy na to redaktorzy, czas obudzić się z zimowego snu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj