mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Nie nacieszyliśmy się długo niskimi cenami paliw. Cena benzyny 95 według serwisu e-petrol przekroczyła już 4 zł i wszystko wskazuje na to, że będzie nadal rosnąć. Wszystko w wyniku porozumienia Rosji i państw OPEC.

Pękło 4 zł za litr paliwa. Skąd podwyżki?

Minister energii Kataru Mohammed bin Saleh Al-Sada ogłosił, że 17 kwietnia w stolicy kraju Dausze zbiorą się państwa OPEC i producenci ropy spoza tego kartelu, aby uzgodnić zamrożenie wydobycia ropy na poziomie ze stycznia. Wstępne porozumienie w tej sprawie w połowie zeszłego miesiąca zawarły Rosja, Arabia Saudyjska, Katar i Wenezuela.

Przez tę decyzję ceny czarnego złota poszybowały w górę. W środę wieczorem na giełdzie w Londynie baryłka ropy Brent kosztowała 40,4 dol., zyskując 4 proc. od początku sesji. A w tym czasie na giełdzie w Nowym Jorku baryłka amerykańskiej ropy WTI kosztowała 38,5 dol., drożejąc aż o 5,6 proc. W czwartek rano ropa zwyżki były kontynuowane, ropa drożała o prawie 1 proc.

Ceny czarnego złota poszły w górę już po ogłoszeniu w lutym wstępnego porozumienia o zamrożeniu wydobycia. Przez niespełna miesiąc wzrosły niemal o połowę. 

Komentuj:

~Zawiedziony 2016-03-24

We Włodawie w województwie lubelskim benzyna E95 już pod koniec lutego podrożała do 4,09zł. za litr, a obecnie kosztuje 4,29zł. za litr. Co wy na to redaktorzy, czas obudzić się z zimowego snu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando