Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Perspektywy zatrudnienia w Polsce

Perspektywy zatrudnienia w Polsce

Aż 18% pracodawców w Polsce planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w III kwartale br. – wynika z raportu firmy doradczej Manpower.

Perspektywy zatrudnienia w Polsce
Biorąc pod uwagę, że 9% pracodawców przewiduje zmniejszenie zatrudnienia, a 70% szacuje brak zmian personalnych, prognoza netto zatrudnienia dla Polski osiąga +9%. Optymizm pracodawców co do zatrudniania nowych pracowników jest nieznacznie większy niż przed kwartałem, a prognoza netto zatrudnienia jest o 3 punkty procentowe wyższa niż w II kwartale br. W ujęciu rocznym, prognoza netto zatrudnienia jest wyraźnie niższa, o 20 punktów procentowych - wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2009.

Największym optymizmem wykazują się pracodawcy z regionu Północno- Zachodniego (+14%), Wschodniego (+11%) i Południowo- Zachodniego (+10%). Więcej pracodawców z regionu Północnego deklaruje plany redukowania zatrudnienia niż zatrudniania nowych pracowników. Dla tego regionu ustalono prognozę netto zatrudnienia na poziomie -1%.

„Prognoza netto zatrudnienia” - parametr używany w raporcie, to różnica pomiędzy procentem pracodawców przewidujących wzrost całkowitego zatrudnienia a procentem pracodawców szacujących spadek całkowitego zatrudnienia w ich oddziale w najbliższym kwartale. Uzyskany wynik to prognoza netto zatrudnienia.

Raport Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2009 roku został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych obejmujących reprezentatywną grupę 750 pracodawców w Polsce.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj