mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer podczas 29. edycji wystawy Festival Automobile International w Paryżu został uhonorowany nagrodą "2014 Grand Prix du Design", która jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym.

Peter Schreyer ponownie doceniony
- Nagroda Grand Prix jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym. Nagrodę tą otrzymuje dzisiaj Peter Schreyer za osiągnięcia wzornicze w Huyndai-Kia Group - powiedział przewodniczący tegorocznego jury Jean-Michel Wilmotte.

- Przez siedem lat pracy jako główny stylista Kia, Peter koordynował działalność studiów projektowych w Korei, Ameryce oraz Europie i dokonał radykalnej transformacji designu Kia budującego atrakcyjność tej marki. Niezwykła ewolucja wzornictwa produktowego u południowokoreańskiego giganta motoryzacji związana jest ściśle z zaangażowaniem i know-how Petera Schreyera, który stał się jednym z niewielu naprawdę znanych protagonistów współczesnego wzornictwa motoryzacyjnego – mówił dalej Jean-Michel Wilmotte.

W skład 15-osobowego jury tegorocznego Festiwalu wchodzili czołowi designerzy i zarządzający w największych koncernach, m.in. Dassault Systems, Louis Vuitton, Eurosport, Le Point, AD oraz Bell & Ross.

Przypomnijmy, iż podczas tej wystawy Alfa Romeo 4C została odznaczona tytułem najpiękniejszego samochodu 2013 roku, zaś Peugeot 308 otrzymał wyróżnienie za najładniejsze wnętrze.

Peter Schreyer swoją przygodę z motoryzacją rozpoczął w 1980 roku, kiedy to rozpoczął staż w Audi. W latach 1993-94 pracował także dla Volkswagena, projektując m.in. modele Passat i Golf. Jako główny projektant Audi w latach 1994-2002 miał istotny udział w budowie marki Audi jako "designerskiej marki premium". W roku 2002 powrócił do Volkswagena już jako główny stylista.

W roku 2006 Schreyer został głównym stylistą Kia Motors Corporation. Pod jego kierownictwem Kia dokonała kompletnej wymiany swej gamy modelowej i stworzyła nowy wizerunek swej tożsamości. Potwierdzeniem sukcesu nowej strategii designu były i są liczne międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Nastąpił ogromny wzrost sprzedaży zarówno pojazdów z logo Kia, jak i wartości rynkowej tej marki. Na początku roku 2013 Peter Schreyer objął stanowisko prezydenta ds. designu i głównego stylisty Hyundai Motor Group.

Podobne wiadomości:

Audi zmienia design swoich aut

Audi zmienia design swoich aut

Aktualności 2014-10-23

Trzy nagrody za design dla Kii

Trzy nagrody za design dla Kii

Aktualności 2014-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross