mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer podczas 29. edycji wystawy Festival Automobile International w Paryżu został uhonorowany nagrodą "2014 Grand Prix du Design", która jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym.

Peter Schreyer ponownie doceniony
- Nagroda Grand Prix jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym. Nagrodę tą otrzymuje dzisiaj Peter Schreyer za osiągnięcia wzornicze w Huyndai-Kia Group - powiedział przewodniczący tegorocznego jury Jean-Michel Wilmotte.

- Przez siedem lat pracy jako główny stylista Kia, Peter koordynował działalność studiów projektowych w Korei, Ameryce oraz Europie i dokonał radykalnej transformacji designu Kia budującego atrakcyjność tej marki. Niezwykła ewolucja wzornictwa produktowego u południowokoreańskiego giganta motoryzacji związana jest ściśle z zaangażowaniem i know-how Petera Schreyera, który stał się jednym z niewielu naprawdę znanych protagonistów współczesnego wzornictwa motoryzacyjnego – mówił dalej Jean-Michel Wilmotte.

W skład 15-osobowego jury tegorocznego Festiwalu wchodzili czołowi designerzy i zarządzający w największych koncernach, m.in. Dassault Systems, Louis Vuitton, Eurosport, Le Point, AD oraz Bell & Ross.

Przypomnijmy, iż podczas tej wystawy Alfa Romeo 4C została odznaczona tytułem najpiękniejszego samochodu 2013 roku, zaś Peugeot 308 otrzymał wyróżnienie za najładniejsze wnętrze.

Peter Schreyer swoją przygodę z motoryzacją rozpoczął w 1980 roku, kiedy to rozpoczął staż w Audi. W latach 1993-94 pracował także dla Volkswagena, projektując m.in. modele Passat i Golf. Jako główny projektant Audi w latach 1994-2002 miał istotny udział w budowie marki Audi jako "designerskiej marki premium". W roku 2002 powrócił do Volkswagena już jako główny stylista.

W roku 2006 Schreyer został głównym stylistą Kia Motors Corporation. Pod jego kierownictwem Kia dokonała kompletnej wymiany swej gamy modelowej i stworzyła nowy wizerunek swej tożsamości. Potwierdzeniem sukcesu nowej strategii designu były i są liczne międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Nastąpił ogromny wzrost sprzedaży zarówno pojazdów z logo Kia, jak i wartości rynkowej tej marki. Na początku roku 2013 Peter Schreyer objął stanowisko prezydenta ds. designu i głównego stylisty Hyundai Motor Group.

Podobne wiadomości:

Nagrody Red Dot - stylowe auta docenione

Nagrody Red Dot - stylowe auta docenione

Aktualności 2015-03-31

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Aktualności 2015-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.