Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer ponownie doceniony

Peter Schreyer podczas 29. edycji wystawy Festival Automobile International w Paryżu został uhonorowany nagrodą "2014 Grand Prix du Design", która jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym.

Peter Schreyer ponownie doceniony
- Nagroda Grand Prix jest wyrazem uznania za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym. Nagrodę tą otrzymuje dzisiaj Peter Schreyer za osiągnięcia wzornicze w Huyndai-Kia Group - powiedział przewodniczący tegorocznego jury Jean-Michel Wilmotte.

- Przez siedem lat pracy jako główny stylista Kia, Peter koordynował działalność studiów projektowych w Korei, Ameryce oraz Europie i dokonał radykalnej transformacji designu Kia budującego atrakcyjność tej marki. Niezwykła ewolucja wzornictwa produktowego u południowokoreańskiego giganta motoryzacji związana jest ściśle z zaangażowaniem i know-how Petera Schreyera, który stał się jednym z niewielu naprawdę znanych protagonistów współczesnego wzornictwa motoryzacyjnego – mówił dalej Jean-Michel Wilmotte.

W skład 15-osobowego jury tegorocznego Festiwalu wchodzili czołowi designerzy i zarządzający w największych koncernach, m.in. Dassault Systems, Louis Vuitton, Eurosport, Le Point, AD oraz Bell & Ross.

Przypomnijmy, iż podczas tej wystawy Alfa Romeo 4C została odznaczona tytułem najpiękniejszego samochodu 2013 roku, zaś Peugeot 308 otrzymał wyróżnienie za najładniejsze wnętrze.

Peter Schreyer swoją przygodę z motoryzacją rozpoczął w 1980 roku, kiedy to rozpoczął staż w Audi. W latach 1993-94 pracował także dla Volkswagena, projektując m.in. modele Passat i Golf. Jako główny projektant Audi w latach 1994-2002 miał istotny udział w budowie marki Audi jako "designerskiej marki premium". W roku 2002 powrócił do Volkswagena już jako główny stylista.

W roku 2006 Schreyer został głównym stylistą Kia Motors Corporation. Pod jego kierownictwem Kia dokonała kompletnej wymiany swej gamy modelowej i stworzyła nowy wizerunek swej tożsamości. Potwierdzeniem sukcesu nowej strategii designu były i są liczne międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Nastąpił ogromny wzrost sprzedaży zarówno pojazdów z logo Kia, jak i wartości rynkowej tej marki. Na początku roku 2013 Peter Schreyer objął stanowisko prezydenta ds. designu i głównego stylisty Hyundai Motor Group.

Podobne wiadomości:

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Mazda MX-5 Japońskim Samochodem Roku

Aktualności 2015-12-08

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze - galeria dzieł Giorgetto Giugiaro

Twórca Golfa i Poloneza na emeryturze -...

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj