mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki

Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki

Od 9 lutego, w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, otwarta jest czwarta edycja wystawy zatytułowanej „Pokaz Samochodów Sportowych”.

Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki
Super atrakcją wystawy jest Peugeot 206 WRC, którego firma Peugeot Polska przekazała do zbiorów Muzeum Techniki. W takim właśnie modelu Leszek Kuzaj wywalczył mistrzostwo Polski w rajdach, a Marcus Grönholm – kolejne tytuły Mistrza Świata.

Wyjątkową frekwencję oraz to, że hitem jest model 206 WRC podkreślają zarówno kustosz wystawy, Aleksander Choromański, jak i inne osoby, opiekujące się eksponatami. "Musiałam postawić swoje krzesełko w pobliżu samochodu Peugeot – śmieje się jedna z osób ochrony. Tam jest chwilami taki ścisk, że trzeba przez cały czas doglądać, aby czegoś nie uszkodzono. Zdarzają się tacy, którzy chcą coś zabrać na pamiątkę."

Na pokazie zgromadzono także wiele innych samochodów rajdowych i wyścigowych, w tym model 206 XS z Rajdowego Pucharu Peugeot, ale także najróżniejsze części i elementy techniczne, felgi z oponami, specjalistyczny ubiór zawodnika czy profesjonalną aparaturę do mierzenia wyników podczas zawodów sportowych. Można było też podziwiać pojazdy przygotowane do startu w Rajdzie Dakar, w tym ciężarowego MAN-a TAG. Całość uzupełniają liczne zdjęcia, wyświetlane są także firmy z zawodów sportowych.

Wystawie towarzyszą dwie konferencje: „Tylko dla zuchwałej” – o kobietach rywalizujących w sporcie samochodowym z udziałem zawodniczek oraz „Czy to koniec Rajdu Dakar”. Wystawa potrwa do 24 lutego.

Podobne wiadomości:

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

71. LOTOS Rajd Polski dla Ogiera

71. LOTOS Rajd Polski dla Ogiera

Aktualności 2014-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.