mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot Bipper ? Międzynarodowym Vanem Roku ?2009

Peugeot Bipper ? Międzynarodowym Vanem Roku ?2009

Peugeot BIPPER otrzymał  23 września , na 62. Międzynarodowym Salonie Samochodów Użytkowych w Hanowerze, nagrodę „ Międzynarodowy Van Roku” 2009. Po tytule przyznanym dla Peugeot Experta w 2008, Marka zostaje wyróżniona  drugi rok z rzędu.

Peugeot Bipper ? Międzynarodowym Vanem Roku ?2009
Nowy samochód, opracowany w szerokiej kooperacji grup PSA Peugeot Citroen i FIAT w zakresie  Lekkich Samochodów Użytkowych,  produkowany w Turcji w partnerstwie z grupą TOFAS, znalazł się na podium , wyprzedzając  Peugeot Partnera. Coroczna  nagroda  „INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR” jest przyznawana od 1992 przez jury składające się uznanych i wyspecjalizowanych dziennikarzy, reprezentujących 20 krajów europejskich. Peugeot otrzymał te wyróżnienia dla Boxera  w 1995 , Partnera  w 1997 i Experta w 2008 r.

Jury chciało przede wszystkim podkreślić oryginalność nowego konceptu, który z jednej strony swym wejściem  w ofertę europejskich furgonetek stanowi zupełnie nową propozycję poprzez swoją kompaktowość, optymalną przestrzeń ładunkową  (do 2,8 m3) i ładowność   (do 610 kg), a  poprzez praktyczność i zwinność odpowiadając specyficznym potrzebom klientów, z drugiej strony proponuje wersje typu Ludospace dla potrzeb rodzinnych czy wypoczynkowych.

Tytuł nagradza również sympatyczny styl, o zaokrąglonych i stonowanych liniach podkreślających jego osobowość. Umiarkowany poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 ( odpowiednio 4,5l/ km i 119gr CO2/km w cyklu mieszanym dla 1,4 l HDi) stanowiły też istotny argument.

Peugeot Bipper, produkowany w Bursie ( Turcja), został wylansowany w grudniu 2007 w konfiguracji furgonetki. Dzisiaj jest dostępny w większości krajów europejskich i w Turcji. Osobowa wersja Bippera Tepee weszła na rynek w niektórych krajach ostatniego lata.
Roczna zdolność  produkcyjna Bippera i Bippera Tepee wynosi 50 000 egzemplarzy.

Całkowicie odnowiona, w 2006r (nowy Boxer), w 2007 (nowy Expert), i w 2008 ( nowy Partner wchodzący obok Partnera Origin będącego ciągle  w sprzedaży) a obecnie z Bipperem, oferta pięciu kategorii samochodów użytkowych Peugeot jest najmłodsza i najbogatsza w historii Marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot Partner
Peugeot Partner
Cena podstawowa już od: 61 100 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Peugeot Expert
Peugeot Expert
Cena podstawowa już od: 93 726 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. rama-2dr.
Peugeot Boxer
Peugeot Boxer
Cena podstawowa już od: 107 379 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.