mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Wczoraj Peugeot ogłosił, że zakończył program Le Mans ze skutkiem natychmiastowym. Powodem ma być kryzys finansowy w Europie.

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans
"Decyzja ta została podjęta w kontekście trudnej sytuacji ekonomicznej w Europie. Peugeot zdecydował skupić się na wzroście sprzedaży swoich modeli w 2012 roku", czytamy w oficjalnym komunikacie francuskiego producenta. Tym samym na starcie najpopularniejszego wyścigu długodystansowego zabraknie Peugeota w klasie LMP1.

Francuski zespół dołączył do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans w sezonie 2007 i od tego czasu w klasie LMP1 nie było innego zespołu, który jak równy z równym mógł rywalizować z zespołem Audi. Od tamtego czasu Peugeot wygrał raz wyścig w 2009 roku. W zeszłym roku Francuzi zwyciężyli w całej serii International Le Mans Cup.

Od nowego sezonu seria ILC została przekształcona w Mistrzostwa Świata Wyścigów Długodystansowych. Organizatorzy WEC (World Endurance Championship) spodziewali się, że rywalizacja Peugeota z Audi przyciągnie dużą uwagę ze strony potencjalnych kibiców. Decyzja o zamknięciu programu wyścigów długodystansowych powoduje, że Audi nie ma godnego konkurenta w klasie LMP1. Toyota ze swoim hybrydowym bolidem pojawi się wprawdzie w tym sezonie na starcie, ale japoński producent nie weźmie udziału we wszystkich eliminacjach WEC. Z kolei Porsche wyjedzie na tor dopiero w 2014 roku. Wtedy jednak należy się spodziewać, że Audi zakończy przygodę ze ściganiem długodystansowym, bo doszło by do konfliktu interesów na linii Audi-Porsche. Ich wspólny właściciel Volkswagen na to nie pozwoli.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic