mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Wczoraj Peugeot ogłosił, że zakończył program Le Mans ze skutkiem natychmiastowym. Powodem ma być kryzys finansowy w Europie.

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans
"Decyzja ta została podjęta w kontekście trudnej sytuacji ekonomicznej w Europie. Peugeot zdecydował skupić się na wzroście sprzedaży swoich modeli w 2012 roku", czytamy w oficjalnym komunikacie francuskiego producenta. Tym samym na starcie najpopularniejszego wyścigu długodystansowego zabraknie Peugeota w klasie LMP1.

Francuski zespół dołączył do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans w sezonie 2007 i od tego czasu w klasie LMP1 nie było innego zespołu, który jak równy z równym mógł rywalizować z zespołem Audi. Od tamtego czasu Peugeot wygrał raz wyścig w 2009 roku. W zeszłym roku Francuzi zwyciężyli w całej serii International Le Mans Cup.

Od nowego sezonu seria ILC została przekształcona w Mistrzostwa Świata Wyścigów Długodystansowych. Organizatorzy WEC (World Endurance Championship) spodziewali się, że rywalizacja Peugeota z Audi przyciągnie dużą uwagę ze strony potencjalnych kibiców. Decyzja o zamknięciu programu wyścigów długodystansowych powoduje, że Audi nie ma godnego konkurenta w klasie LMP1. Toyota ze swoim hybrydowym bolidem pojawi się wprawdzie w tym sezonie na starcie, ale japoński producent nie weźmie udziału we wszystkich eliminacjach WEC. Z kolei Porsche wyjedzie na tor dopiero w 2014 roku. Wtedy jednak należy się spodziewać, że Audi zakończy przygodę ze ściganiem długodystansowym, bo doszło by do konfliktu interesów na linii Audi-Porsche. Ich wspólny właściciel Volkswagen na to nie pozwoli.

Podobne wiadomości:

Porsche wraca do Le Mans

auto motor i sport 0000-00-00

RCZ Peugeot Sport na torze Le Mans

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa wyczynowa broń Peugeota. 250 KM zamiast 700, 11 zakrętów zamiast 38, 10 okrążeń "małego" toru zamiast niemal 400 "wielkiej pętli" - nie trzeba startować Peugeotem 908 w słynnym 24-godzinnym wyścigu, aby zza kierownicy wyjść zlanym potem i na miękkich nogach. Wystarczy przejechać się RCZ Peugeot Sport.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.