mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans

Wczoraj Peugeot ogłosił, że zakończył program Le Mans ze skutkiem natychmiastowym. Powodem ma być kryzys finansowy w Europie.

Peugeot: Francuski producent odchodzi z Le Mans
"Decyzja ta została podjęta w kontekście trudnej sytuacji ekonomicznej w Europie. Peugeot zdecydował skupić się na wzroście sprzedaży swoich modeli w 2012 roku", czytamy w oficjalnym komunikacie francuskiego producenta. Tym samym na starcie najpopularniejszego wyścigu długodystansowego zabraknie Peugeota w klasie LMP1.

Francuski zespół dołączył do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans w sezonie 2007 i od tego czasu w klasie LMP1 nie było innego zespołu, który jak równy z równym mógł rywalizować z zespołem Audi. Od tamtego czasu Peugeot wygrał raz wyścig w 2009 roku. W zeszłym roku Francuzi zwyciężyli w całej serii International Le Mans Cup.

Od nowego sezonu seria ILC została przekształcona w Mistrzostwa Świata Wyścigów Długodystansowych. Organizatorzy WEC (World Endurance Championship) spodziewali się, że rywalizacja Peugeota z Audi przyciągnie dużą uwagę ze strony potencjalnych kibiców. Decyzja o zamknięciu programu wyścigów długodystansowych powoduje, że Audi nie ma godnego konkurenta w klasie LMP1. Toyota ze swoim hybrydowym bolidem pojawi się wprawdzie w tym sezonie na starcie, ale japoński producent nie weźmie udziału we wszystkich eliminacjach WEC. Z kolei Porsche wyjedzie na tor dopiero w 2014 roku. Wtedy jednak należy się spodziewać, że Audi zakończy przygodę ze ściganiem długodystansowym, bo doszło by do konfliktu interesów na linii Audi-Porsche. Ich wspólny właściciel Volkswagen na to nie pozwoli.

Podobne wiadomości:

RCZ Peugeot Sport na torze Le Mans

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa wyczynowa broń Peugeota. 250 KM zamiast 700, 11 zakrętów zamiast 38, 10 okrążeń "małego" toru zamiast niemal 400 "wielkiej pętli" - nie trzeba startować Peugeotem 908 w słynnym 24-godzinnym wyścigu, aby zza kierownicy wyjść zlanym potem i na miękkich nogach. Wystarczy przejechać się RCZ Peugeot Sport.

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.