mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot i Ferrari najszybsze na Imoli

Peugeot i Ferrari najszybsze na Imoli

3 lipca, w wyścigu na włoskim torze Imola, na którym odbyła się czwarta runda tegorocznego Intercontinental Le Mans Cup zespoły Peugeot/Michelin i Ferrari/Michelin zapewniły sobie podwójne zwycięstwa odpowiednio w klasach LMP1 i LM GTE Pro.

Peugeot i Ferrari najszybsze na Imoli
Trzy tygodnie po sukcesie Audi, czyli rekordowym pięciokrotnym przejedzie (55 okrążeń) podczas czerwcowego wyścigu Le Mans 24 Hours, na torze Imola Michelin po raz kolejny dowiódł wytrzymałości i trwałości swoich opon wyścigowych. Mimo iż temperatura toru sięgała 50°C, Anthony DAVIDSON (Peugot 908 z numerem 7) i Stéphane SARRAZIN (Peugeot 908 z numerem 8) zatriumfowali po potrójnych przejazdach (łącznie 95 okrążeń) na oponach z mieszanki o średniej twardości.

„Moje opony były w tak dobrej kondycji, że mógłbym zaryzykować czwarty przejazd, ale wtedy przekroczyłbym dozwolony czas obecności kierowcy jednego pojazdu na torze” – wyjaśnił Stéphane Sarrazin, zwycięzca weekendowych zawodów MICHELIN GREEN X Challenge i drugi w klasyfikacji generalnej 6 Hours of Imola kierowca Peugeot z numerem 8. „Kiedy tu przyjechaliśmy, myśleliśmy, że nie będziemy w stanie wyjść poza podwójne przejazdy, ale ponieważ Michelin ciężko pracował nad gamą konkurencyjnych i wytrzymałych opon, nasz zespół postanowił oprzeć strategię wyścigu na przejazdach potrójnych.”

Tego samego dnia na torze Autodromo Enzo e Dino Ferrari w Imoli Michelin odniósł drugie, równie spektakularne i także podwójne zwycięstwo z Ferrari. Tu, w klasie LM GTE Pro panowała zacięta walka pomiędzy trzema producentami opon wyposażającymi identyczne Ferrari 458 Italia. Z racji podwójnych przejazdów, pojazdy konkurowały na jednym komplecie opon, ale to właśnie AF Corse Ferrari 458 Italia (z numerami 71 i 51) wyposażone w opony Michelin jako pierwsze przejechały pod chorągiewką z szachownicą.

Na półmetku Intercontinental Le Mans Cup, dzięki Peugeot (LMP) i Ferrari (GTE) Michelin z partnerami zajmuje dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji producentów, a wraz z zespołami Peugeot Sport Total, AF Corse i Larbre Compétition Michelin stoi na szczycie tabeli z największą liczbą punktów w klasyfikacji zespołów.

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.