mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot może dołączyć do Dakaru w przyszłym roku

Peugeot może dołączyć do Dakaru w przyszłym roku

Świat sportu motorowego huczy od plotek dotyczących powrotu Peugeota do rywalizacjiw Rajdzie Dakar. Wraz z tym powrotem łączeni są Stephane Peterhansel oraz Sebastien Loeb.

Peugeot może dołączyć do Dakaru w przyszłym roku
Szef Peugeot Sport miał spotkać się z 11-krotnym zwycięzcą Rajdu Dakar aby przedyskutować wspólne plany dotyczące startu w przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar. To jednak mało realne, gdyż okazało się, że Peterhansel przedłużył umowę z zespołem X-Raid Team i wykluczył jakąkolwiek współpracę z francuskim producentem w sprawie startu w Dakarze.

Druga opcja to Loeb. Tu sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Faktycznie Loeb wystartował ostatnio Peugeotem 208 T16 na Pikes Peak i osiągnął tam rekordowy wynik, ale była to jednorazowa przygoda. Dla Loeba na dzień dzisiejszy najważniejszą rzeczą jest udowodnienie niedowiarkom, że jest w stanie wygrywać w WTCC, gdzie zadebiutuje w tym sezonie. Faktycznie WTCC nie koliduje z Rajdem Dakar, ale nie można od tak przesiąść się z auta torowego do rajdówki i myśleć o dobrym wyniku w morderczym i trudnym Rajdzie Dakar.

Czy zatem plany Peugeot na Dakar to tylko plotki? Naszym zdaniem nie tak do końca Coś musi być na rzeczy gdyż wystarczy zacytować szefa Peugeot Sport, Bruno Faminiego, który powiedział, że "mamy dużo pomysłów, nie tylko związanych z 208 T16 Pikes Peak."  
Peugeot zwyciężał w Rajdzie Dakar czterokrotnie w latach 1987 - 1990. Za kierownicą 405 wygrywał trzykrotnie Ari Vatanen i raz Juha Kankkunen, obaj startowali w rajdach płaskich.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Sebastien Loeb Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot RCZ R: Czapki z głów!

auto motor i sport 0000-00-00

Inżynierowie z Peugeot Sport wycisnęli z silnika 1.6 wszystkie soki i stworzyli najmocniejszego, drogowego lwa w historii.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.