mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot na diecie

Peugeot na diecie

Władze francuskiej marki zamierzają zastosować przymusową kurację odchudzającą dla swoich modeli. Każdy z nich będzie musiał "zrzucić" około 40 kilogramów, co w efekcie pozwoli na redukcję emisji CO2 nawet o 2.0g/km w każdym aucie.

Peugeot na diecie

Pomysł na taki program został wymuszony przez narastający coraz bardziej nacisk w kwestii redukcji wydalanego CO2 w spalinach, aby spełnić coraz bardziej restrykcyjne normy, jakie zamierza wdrażać Unia Europejska. Cała inicjatywa wyszła ze strony nowego szefa koncernu PSA, Christiana Streiff`a.

Streiff pracował wcześniej w przemyśle lotniczym, gdzie niska waga komponentów jest czynnikiem krytycznym. Zaproponował on współpracę Peugeota z dostawcami technologii pozwalających redukować masę, aby tego typu rozwiązania zostały wdrożone w proces produkcji aut. Pewne kroki zostały już poczynione. Francuski producent stosuje wysoce wytrzymałą stal, która potrafi zredukować o 20 procent wagi krytycznych dla bezpieczeństwa słupków A w modelu 307 CC. Firma testuje również nową technikę prasowania stali, która ma zastąpić dotychczasowe konstrukcje budowane za pomocą rurek.

Auta marki Peugeot nie będą już dłużej wielkie i ociężałe, za co zbierały dużo głosów krytyki przez ostatnie lata. Coraz szybszym krokiem nadchodzi super lekkich, bezpiecznych i oszczędnych samochodów.

Czytaj także:

Ekologiczny kontratak Peugeota (2007-02-19)

Flux zwycięzcą konkursu Peugeota (2007-02-15)

Peugeot na terenowo (2007-02-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

~jarek 2007-03-31

skody i siedzących w nich facetów z cienkim portfelem nie pokona żadne auto a pseudo dziennikarze utwierdzają ich w przekonaniu że mają najlepszą maszynę na świecie zapominając dodać że do szycia.

~dixi 2007-03-12

207 , ale to auto malo pali po mieście ok 7.4 strasznie malo .Fordy i Ople żlopią paliwo okropnie .

~ZAZ 2007-02-22

Ale czy pokona w testach Skode Fabie II ?!! W tygodniku "Auto Śmiech" i miesieczniku "Skoda moto i sport" napewno nie ! (łapówki robią swoje :) )

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.