mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot najpopularniejszą, francuską marką

Peugeot najpopularniejszą, francuską marką

W pierwszym półroczu 2010 roku Peugeot zanotował znaczący wzrost sprzedaży na świecie (+ 16.7 %), uzyskując wynik 1 093 000 sprzedanych samochodów i wyprzedzając dynamikę wzrostu całej branży (+ 13%). Było to najlepsze półrocze w historii firmy Peugeot, co jest wynikiem ofensywy rynkowej i nowych produktów oraz usług wprowadzonych do oferty w tym roku.

Peugeot najpopularniejszą, francuską marką
Taki wynik zapewnił marce Peugeot pierwsze miejsce wśród francuskich producentów samochodów przy udziale w światowym rynku wynoszącym 3,4% (+ 0.1% w porównaniu do całego roku 2009). Peugeot uzyskał stabilny wzrost sprzedaży w 30 państwach Europy (+ 15,7%) już za czwarte kolejne półrocze. W 30 krajach Europy (samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe) udział rynkowy wzrósł o 0,6 % w porównaniu do pierwszego półrocza 2009 roku i osiągnął 7,8%.

W Europie Centralnej i Środkowej rynek samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych wciąż wykazuje spadek popytu (- 16,3%), a Peugeot utrzymał na nim swój udział z pierwszej połowy 2009 roku wynoszący 5,1%, przy nieco większym udziale w drugiej połowie ubiegłego roku (5,3%). W Polsce, która jest największym rynkiem tego regionu, Peugeot zwiększył nieco swój udział rynkowy (4,9%, poprzednio 4,6%).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot wyniki sprzedaży

Podobne wiadomości:

Tajemniczy projekt Peugeota

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

~zenon 2011-03-22

Nic dziwnego, że Peugeot zyskuje na uznaniu, bo bardzo dobra marka wperw wszystkim stereotypom. Kupiłem rok temu użwaną 407 u jednego z warszawskich dealerów na Płowieckiej. To chyba był jeden z najlepszych zakupów jaki dokonałem. Auto jest super, bezawaryjne, kupione za dobrą cenę. Sacunek dla francuskiej marki :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando