mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot najpopularniejszą, francuską marką

Peugeot najpopularniejszą, francuską marką

W pierwszym półroczu 2010 roku Peugeot zanotował znaczący wzrost sprzedaży na świecie (+ 16.7 %), uzyskując wynik 1 093 000 sprzedanych samochodów i wyprzedzając dynamikę wzrostu całej branży (+ 13%). Było to najlepsze półrocze w historii firmy Peugeot, co jest wynikiem ofensywy rynkowej i nowych produktów oraz usług wprowadzonych do oferty w tym roku.

Peugeot najpopularniejszą, francuską marką
Taki wynik zapewnił marce Peugeot pierwsze miejsce wśród francuskich producentów samochodów przy udziale w światowym rynku wynoszącym 3,4% (+ 0.1% w porównaniu do całego roku 2009). Peugeot uzyskał stabilny wzrost sprzedaży w 30 państwach Europy (+ 15,7%) już za czwarte kolejne półrocze. W 30 krajach Europy (samochody osobowe i lekkie pojazdy użytkowe) udział rynkowy wzrósł o 0,6 % w porównaniu do pierwszego półrocza 2009 roku i osiągnął 7,8%.

W Europie Centralnej i Środkowej rynek samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych wciąż wykazuje spadek popytu (- 16,3%), a Peugeot utrzymał na nim swój udział z pierwszej połowy 2009 roku wynoszący 5,1%, przy nieco większym udziale w drugiej połowie ubiegłego roku (5,3%). W Polsce, która jest największym rynkiem tego regionu, Peugeot zwiększył nieco swój udział rynkowy (4,9%, poprzednio 4,6%).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot wyniki sprzedaży

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Grand C4 Picasso, S-Max, 5008 – z rodziną w...

auto motor i sport 0000-00-00

Chociaż szczyt popularności mają już za sobą, vany pozostają najbardziej rodzinnymi spośród samochodów. Sprawdziliśmy jak dużo łączy Citroëna Grand C4 Picasso i Peugeota 5008 z większym od nich, odnowionym Fordem S-Maxem. Potrafią też interesująco różnić się od siebie.

Komentuj:

~zenon 2011-03-22

Nic dziwnego, że Peugeot zyskuje na uznaniu, bo bardzo dobra marka wperw wszystkim stereotypom. Kupiłem rok temu użwaną 407 u jednego z warszawskich dealerów na Płowieckiej. To chyba był jeden z najlepszych zakupów jaki dokonałem. Auto jest super, bezawaryjne, kupione za dobrą cenę. Sacunek dla francuskiej marki :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.