mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot sadzi drzewka

Peugeot sadzi drzewka

W ramach projektu Peugeot-ONF Forestry Carbon Sink francuski koncern posadził 15 tys. drzew w brazylijskim stanie Mato Grosso w Amazonii.

Peugeot sadzi drzewka
Posadzone drzewka dołączą do 2 milionów drzew 50 różnych gatunków posadzonych wcześniej na obszarze, na którego terenie projekt jest realizowany od 1998 roku i będzie kontynuowany do 2038 roku.

Peugeot chciał połączyć akcję "Kick it to Brazil" z ochroną środowiska i złożył zobowiązanie, że posadzi jedno drzewko za każde dotknięcie przekazywanej z kontynentu na kontynent piłki podczas jej podróży dookoła świata i zrównoważy jej łączny ślad węglowy poprzez zakup kredytów węglowych (VCS - certyfikatów zgodnych ze standardem dobrowolnego ograniczenia emisji dwutlenku węgla) i ich reinwestycję w inicjatywy ekologiczne, naukowe i społeczno-gospodarcze związane z prowadzonym projektem. Oba zobowiązania zostaną zrealizowane przed końcem bieżącego roku kalendarzowego.

Od lipca do listopada w szkółce posadzono 15,5 tys. sadzonek, które są gotowe do przesadzenia w porze deszczowej (w Nizinie Amazonki pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia). Sadzonek jest więcej niż internautów, którzy mieli fizyczny kontakt z piłką podróżującą dookoła świata podczas trwania akcji "Kick it to Brazil".

Koncern Peugeot, realizujący projekt Peugeot-ONF Forestry Carbon Sink, jest jedynym producentem samochodów na świecie, który wdrożył kompleksową, bo obejmującą wszystkie fazy procesu produkcji politykę kontroli emisji gazów cieplarnianych (głównie dwutlenku węgla) dzięki skutecznej redukcji emisji u źródła, podczas produkcji samochodów, a także realizacji szeroko zakrojonego projektu powtórnych zalesień w celu wychwycenia większych ilości dwutlenku węgla na terenie brazylijskiej Amazonii.

W ramach projektu, który jest realizowany już od 1998 roku, posadzono już ok. 2 miliony drzew, które rosnąc, pochłonęły łącznie ponad 385 tys. ton CO2 (pomiary zostały wykonane zgodnie ze standardami VCS).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot CO2 ekologia emisja CO2

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Peugeot 508: Trochę nowszy

auto motor i sport 2014-12-23

Peugeot 508 przeszedł lifting. Zmiany, jak zwykle u francuskiego producenta, są kosmetyczne, ale dzięki nim auto wciąż wygląda świeżo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.