mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot sadzi drzewka

Peugeot sadzi drzewka

W ramach projektu Peugeot-ONF Forestry Carbon Sink francuski koncern posadził 15 tys. drzew w brazylijskim stanie Mato Grosso w Amazonii.

Peugeot sadzi drzewka
Posadzone drzewka dołączą do 2 milionów drzew 50 różnych gatunków posadzonych wcześniej na obszarze, na którego terenie projekt jest realizowany od 1998 roku i będzie kontynuowany do 2038 roku.

Peugeot chciał połączyć akcję "Kick it to Brazil" z ochroną środowiska i złożył zobowiązanie, że posadzi jedno drzewko za każde dotknięcie przekazywanej z kontynentu na kontynent piłki podczas jej podróży dookoła świata i zrównoważy jej łączny ślad węglowy poprzez zakup kredytów węglowych (VCS - certyfikatów zgodnych ze standardem dobrowolnego ograniczenia emisji dwutlenku węgla) i ich reinwestycję w inicjatywy ekologiczne, naukowe i społeczno-gospodarcze związane z prowadzonym projektem. Oba zobowiązania zostaną zrealizowane przed końcem bieżącego roku kalendarzowego.

Od lipca do listopada w szkółce posadzono 15,5 tys. sadzonek, które są gotowe do przesadzenia w porze deszczowej (w Nizinie Amazonki pora deszczowa trwa od listopada do kwietnia). Sadzonek jest więcej niż internautów, którzy mieli fizyczny kontakt z piłką podróżującą dookoła świata podczas trwania akcji "Kick it to Brazil".

Koncern Peugeot, realizujący projekt Peugeot-ONF Forestry Carbon Sink, jest jedynym producentem samochodów na świecie, który wdrożył kompleksową, bo obejmującą wszystkie fazy procesu produkcji politykę kontroli emisji gazów cieplarnianych (głównie dwutlenku węgla) dzięki skutecznej redukcji emisji u źródła, podczas produkcji samochodów, a także realizacji szeroko zakrojonego projektu powtórnych zalesień w celu wychwycenia większych ilości dwutlenku węgla na terenie brazylijskiej Amazonii.

W ramach projektu, który jest realizowany już od 1998 roku, posadzono już ok. 2 miliony drzew, które rosnąc, pochłonęły łącznie ponad 385 tys. ton CO2 (pomiary zostały wykonane zgodnie ze standardami VCS).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot CO2 ekologia emisja CO2

Podobne wiadomości:

Nowy projekt e-paliwa Audi: e-diesel z...

auto motor i sport 0000-00-00

Audi pracuje nad alternatywnym źródłem energii do napędzania samochodów. W Dreźnie rozpoczynają się pracę nad e-paliwem wytwarzanym z wody, dwutlenku węgla i ekologicznego prądu.

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.