mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot w stronę młodych designerów

Peugeot w stronę młodych designerów

Podczas motoryzacyjnego show w Paryżu, producent samochodów marki Peugeot przygotował już czwartą edycję swojego konkursu dla projektantów. Ludzie z całego świata będą mogli aplikować swoje prace przy pomocy Internetu.

Peugeot w stronę młodych designerów

Jak co roku, projekty muszą nawiązywać do tematu przedstawionego przez Peugeota. Tegoroczna filozofia konkursu obracać się będzie wokół hasła 'P.L.E.A.S.E.', które jest skrótem kilku wyrazów (Pleasure, Lively, Efficent, Accesible, Simple, Ecological). Są to przymiotniki, które określać będą cechy tworzonego samochodu.

Tak jak w poprzednich latach, najlepsza praca zostanie zaprezentowana podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie jako model w pełnej skali. Wygrana osoba otrzyma czek na 6 tysięcy euro oraz miniaturową wersję modelu, który będzie produkowany masowo. Dodatkowo, zaprojektowany samochód pojawi się w grze samochodowej, przygotowywanej na potrzeby konsoli Xbox. Ten element jest rzeczą unikalną, jeśli chodzi o tego typu konkursy, więc organizatorzy liczą zmotywowanie młodej konkurencji.

Konkurs otwarty jest dla uczestników, których wiek przekracza 14 lat. Na stronach internetowych Peugeota znajduje się specjalny odnośnik poprzez którego można będzie się zarejestrować. Użytkownicy mogą przesyłać dowolną ilość projektów wykonanych w dowolnej technice, lecz przy każdym znajdować się musi opis. Prace można będzie przesyłać od 16 października, aż do 4 grudnia.

W jury konkursu zasiądzie dyrektor zarządzający Automobiles Peugeot, Frederic Saint-Geours, lecz także sędziowie z centrum designu tego producenta. Dodatkowo wspomagać ich będą przedstawiciele producenta konsoli Xbox. Każdy projekt oceniany będzie przede wszystkim pod względem kreatywności oraz oryginalności, a także pod kątem nawiązania do tematu. Na ocenę prac wpływ będą mieli także internauci, którzy będą mogli głosować za pośrednictwem strony.

W ciągu ostatnich trzech edycji konkursu nadesłano ponad 9 tysięcy projektów od ponad 6.300 różnych użytkowników. W pierwszej edycji konkursu zwyciężył projekt 'Moonster', dwa lata temu 'Peugeot 4002', natomiast rok temu 'Moovie'

Czytaj także:

McLaren-Roadster oczami studentów (2006-08-17)

Masz Peugeot 406? Możesz mieć Ferrari F360! (2006-08-17)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot konkurs

Podobne wiadomości:

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

~projektant baz danych 2006-09-09

z rysunków peugeota najlepszy pozostaje czeskiego rysownika Peugeot Tery (w sieci pod adresem tery.mrpixel.net)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.