Jak co roku, projekty muszą nawiązywać do tematu przedstawionego przez Peugeota. Tegoroczna filozofia konkursu obracać się będzie wokół hasła 'P.L.E.A.S.E.', które jest skrótem kilku wyrazów (Pleasure, Lively, Efficent, Accesible, Simple, Ecological). Są to przymiotniki, które określać będą cechy tworzonego samochodu.
Tak jak w poprzednich latach, najlepsza praca zostanie zaprezentowana podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie jako model w pełnej skali. Wygrana osoba otrzyma czek na 6 tysięcy euro oraz miniaturową wersję modelu, który będzie produkowany masowo. Dodatkowo, zaprojektowany samochód pojawi się w grze samochodowej, przygotowywanej na potrzeby konsoli Xbox. Ten element jest rzeczą unikalną, jeśli chodzi o tego typu konkursy, więc organizatorzy liczą zmotywowanie młodej konkurencji.
Konkurs otwarty jest dla uczestników, których wiek przekracza 14 lat. Na stronach internetowych Peugeota znajduje się specjalny odnośnik poprzez którego można będzie się zarejestrować. Użytkownicy mogą przesyłać dowolną ilość projektów wykonanych w dowolnej technice, lecz przy każdym znajdować się musi opis. Prace można będzie przesyłać od 16 października, aż do 4 grudnia.
W jury konkursu zasiądzie dyrektor zarządzający Automobiles Peugeot, Frederic Saint-Geours, lecz także sędziowie z centrum designu tego producenta. Dodatkowo wspomagać ich będą przedstawiciele producenta konsoli Xbox. Każdy projekt oceniany będzie przede wszystkim pod względem kreatywności oraz oryginalności, a także pod kątem nawiązania do tematu. Na ocenę prac wpływ będą mieli także internauci, którzy będą mogli głosować za pośrednictwem strony.
W ciągu ostatnich trzech edycji konkursu nadesłano ponad 9 tysięcy projektów od ponad 6.300 różnych użytkowników. W pierwszej edycji konkursu zwyciężył projekt 'Moonster', dwa lata temu 'Peugeot 4002', natomiast rok temu 'Moovie'
Czytaj także:
McLaren-Roadster oczami studentów (2006-08-17)
Masz Peugeot 406? Możesz mieć Ferrari F360! (2006-08-17)
Ostatnie komentarze z Forum mojeauto.pl:
Dodaj swój komentarz +