mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeot zgarnął wszystko

Peugeot zgarnął wszystko

Sezon 2007 w polskich rajdach samochodowych był rokiem Peugeot. Zespół zdobył wszystko, co było możliwe do zdobycia! Dziś, 18 stycznia, podczas gali rozdania nagród w Pruszkowie, przedstawiciele Peugeot Sport Polska Rally Team odbiorą szarfy za zdobycie aż pięciu tytułów Mistrzów Polski.

Peugeot zgarnął wszystko
W ubiegłym roku firma Peugeot Polska postanowiła zakończyć rajdowy program modelu 206 Super 1600, realizowany w naszym kraju przez cztery poprzednie lata. Wiązało się to z homologowaniem i pojawieniem się na rynku nowego samochodu - Peugeot 207 Super 2000.

W celu zaprezentowania nowego modelu kibicom, podpisana została umowa z Bryanem Bouffierem, Francuzem - byłym zawodnikiem Peugeot Sport.

Wybór kierowcy spowodowany był z jednej strony tym, że Bryan już raz uczestniczył w zawodach na zaproszenie Peugeot Polska (startował w Rajdzie Rzeszowskim w 2004 roku). Drugą przyczyną był fakt, że początkowo planowany był program obejmujący starty tylko w kilku wybranych rundach RSMP, stąd też kierownictwo zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team nie zdecydowało się zaangażować polskiego zawodnika.

Debiut samochodu Peugeot 207 Super 2000 nastąpił podczas Rajdu Polski. Mimo pecha, spowodowanego przebiciem opony, po interesującej rywalizacji z krajową i europejska czołówką, załoga Bryan Bouffier i  Matthieu Baumel osiągnęła metę na piątym miejscu.

Od drugiej rundy - Subaru Poland Rally - do końca rozgrywek, partnerem Bryana w samochodzie był Xavier Panseri. Zakończone zwycięstwem reprezentantów Peugeot Sport Polska Rally Team zawody w Krakowie rozpoczęły pasmo sukcesów. Model 207 Super 2000 okazał się najlepszy w Rzeszowie, Dierżoniowie i Płocku, a kapitalny pościg za konkurentami w Rajdzie Lotos Cup na Kaszubach przejdzie do historii dyscypliny.

Bryan i Xavier zdobyli trzy tytuły Mistrzów Polski – w klasyfikacji generalnej oraz Grupie N i Klasie Super 2000. Po raz pierwszy zwycięstwo w RSMP przypadło zawodnikom zagranicznym.

Peugeot Polska zwyciężył zdecydowanie, w klasyfikacji Producentów, a zespół Peugeot Sport Polska Rally Team – w punktacji Zespołów Sponsorskich.

W piątek, 18 stycznia w Pruszkowie na podium obok Bryana Bouffiera stanie Xavier Panseri. Mimo, że nie wystąpił w Rajdzie Polski, w jego przypadku suma punktów zdobyta w startach w ciągu sezonu w zdecydowanie przekracza wynik uzyskany przez następną załogę. Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM nie miała więc wątpliwości z przyznaniem tytułów...

W sporcie liczą się rzecz jasna wyniki, ale nie tylko. Dla całego zespołu Peugeot dużą satysfakcją jest fakt, że załoga zdobyła ogromną popularność i uznanie wśród sympatyków sportu samochodowego w Polsce! Kibice docenili klasę zawodników – przez cały czas trwania poszczególnych imprez rozdawali setki autografów, pozowali do zdjęć. A Peugeot 207 Super 2000 w ciągu całego sezonu okazał się niezawodny!

Niespodzianką dla sympatyków zespołu ze strony Peugeot Polska był udział Bryana i Xaviera w Rajdzie Barbórki – Ogólnopolskim Kryterium Asów w grudniu w Warszawie. Zawodnicy z Francji nie ukrywali, że przyjechali tu odwdzięczyć się swoim kibicom za doping. Jednocześnie byli zszokowani tym, co zobaczyli – tłumem widzów, a jednocześnie zauroczeni atmosferą panującą na ulicy Karowej.

"Oczywiście trudno nie cieszyć się z takich wyników! Pragnę przypomnieć, że firma Peugeot Polska jest od 1999 roku obecna w naszym sporcie samochodowym na wszystkich szczeblach rywalizacji: poczynając od Rajdu Młodych poprzez edycje Rajdowego Pucharu Peugeot 106 Rallye i 206 XS, na programach: 206 WRC i 206 Super 1600 skończywszy. W tym roku w Polsce pragnęliśmy zaprezentować model 207 Super 2000. Potwierdziło się, że jest to samochód niezawodny, znakomicie spisujący się w najróżniejszych warunkach drogowych, o czym świadczą zwycięstwa zarówno na nawierzchniach asfaltowych, jak i szutrowych! Zainteresowanie nim było tak wielkie, że postanowiliśmy powiększyć początkowo planowany - krótki program - o starty w kolejnych rajdach. A przykład Bryana Bouffiera jest najlepszym dowodem, że polityka koncernu Peugeot jest właściwa: rozpoczynał on swoją karierę właśnie w Rajdzie Młodych, a następnie poprzez występy w pucharze markowym osiągnął prezentowane dziś umiejętności" – powiedział Andrzej Nosiński.

Podobne wiadomości:

Witajcie w naszej bajce

auto motor i sport 0000-00-00

Lepszy numer

auto motor i sport 0000-00-00

"Dwieścieszóstka" skłoniła do wydania pieniędzy ponad 5 milionów ludzi, a licznik wciąż bije, bo jeszcze nie wyszła z produkcji. Jej następca jest bardziej wyrośnięty, i ma jeszcze bardziej szeroki uśmiech. Peugeot 207 w teście.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando