mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeoty dla europejskich oficjeli

Peugeoty dla europejskich oficjeli

Wczoraj informowaliśmy o autach, którymi będą się poruszać najważniejsze osobistości podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dziś przedstawiamy flotę aut dla oficjeli na zbliżającą się prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Peugeoty dla europejskich oficjeli
Trzy tygodnie przed objęcie przez Polskę prezydencji, w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie, firma Peugeot Polska, pierwszy partner prezydencji, uroczyście przekazała 117 samochodów osobowych służących do obsługi spotkań organizowanych w Polsce w drugiej połowie roku.

Najważniejszym modelem we flocie będzie z pewnością najnowsze dziecko francuskiej marki, czyli Peugeot 508, który w liczbie 52 sztuk posłuży do przewozu najważniejszych osobistości. Również do transportu różnych osób posłuży ośmioosobowy Peugeot Expert, którego również przekazano w liczbie 52 egzemplarzy. Bardziej specjalistyczne zadania zostaną postawione przed Peugeotem Partnerem w wersji pięcioosobowej (5 aut) i dysponującym napędem 4x4 4007 (5 aut). We flocie przekazanych aut nie zabrakło również najbardziej ekologicznego modelu z gamy Peugeota, czyli w 100-proc. elektrycznego iOna.

Prezes Peugeot Polska, Stefano Casadio, wręczył kluczyki Pełnomocnikowi Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Rządowej i Sprawowania przez RP Przewodnictwa w Radzie UE - Mikołajowi Dowgielewiczowi, w obecności delegacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasadora Francji, przedstawicieli innych firm partnerskich wspierających prezydencję, takich jak PKN Orlen i Scania.

Prezes Peugeot Polska podkreślił, że uczestnictwo w tak ważnym dla Polski wydarzeniu jest dla marki ogromnym zaszczytem. Wyraził dumę z faktu, iż w przekazanych samochodach zastosowano najnowocześniejsze technologie, będące wyrazem troski producenta o środowisko naturalne i zaangażowania w rozwój zrównoważonej mobilności.

Minister Mikołaj Dowgielewicz przypomniał, że firma Peugeot Polska została partnerem nieodpłatnie wspierającym prezydencję w wyniku otwartej i transparentnej procedury, i podpisała umowę jednostronnie zobowiązującą o charakterze jawnym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Peugeot Expert
Peugeot Expert
Cena podstawowa już od: 93 726 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. rama-2dr.
Peugeot 508
Peugeot 508
Cena podstawowa już od: 98 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.