mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeoty na celowniku UOKiK

Peugeoty na celowniku UOKiK

Prezes UOKiK wszczął postępowanie administracyjne w związku z coraz częstszymi zgłoszeniami przypadków samozapalenia się samochodów Peugeot i stwarzanym w ten sposób zagrożeniem dla życia i zdrowia użytkowników.

Zgodnie z informacjami prasowymi z maja br. samochody Peugeot ulegały samozapaleniom, o czym informowali media właściciele pojazdów. Prezes UOKiK zwrócił się do poszkodowanych o przekazywanie informacji w tej sprawie. Na podstawie zebranych w toku działań Urzędu informacji, Prezes UOKiK wystosował pismo do Peugeot Polska, w którym przekazał wszystkie skargi użytkowników dotyczące nieprawidłowości wynikających z użytkowania samochodów tej marki, w szczególności samozapalania się. Spółka nie zajęła w tej sprawie stanowiska w wyznaczonym terminie. Ponieważ do Urzędu nadal napływały informacje o przypadkach zapaleń samochodów Peugeot, Prezes UOKiK uznał, że niezbędne jest pełne wyjaśnienie tej sprawy w celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia konsumentów.

Jeżeli wszczęte przez Urząd postępowanie wykaże, że samochody stwarzają zagrożenie dla użytkowników i nie są bezpieczne, Prezes UOKiK może – zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów – m.in. zażądać przekazania konsumentom informacji o zagrożeniach lub nakazać wycofanie z rynku. Istnieje także możliwość nakazania producentowi odkupienia wadliwych samochodów od osób, które z nich korzystają i zniszczenie niebezpiecznych pojazdów na koszt producenta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.