Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugeoty na celowniku UOKiK

Peugeoty na celowniku UOKiK

Prezes UOKiK wszczął postępowanie administracyjne w związku z coraz częstszymi zgłoszeniami przypadków samozapalenia się samochodów Peugeot i stwarzanym w ten sposób zagrożeniem dla życia i zdrowia użytkowników.

Zgodnie z informacjami prasowymi z maja br. samochody Peugeot ulegały samozapaleniom, o czym informowali media właściciele pojazdów. Prezes UOKiK zwrócił się do poszkodowanych o przekazywanie informacji w tej sprawie. Na podstawie zebranych w toku działań Urzędu informacji, Prezes UOKiK wystosował pismo do Peugeot Polska, w którym przekazał wszystkie skargi użytkowników dotyczące nieprawidłowości wynikających z użytkowania samochodów tej marki, w szczególności samozapalania się. Spółka nie zajęła w tej sprawie stanowiska w wyznaczonym terminie. Ponieważ do Urzędu nadal napływały informacje o przypadkach zapaleń samochodów Peugeot, Prezes UOKiK uznał, że niezbędne jest pełne wyjaśnienie tej sprawy w celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia konsumentów.

Jeżeli wszczęte przez Urząd postępowanie wykaże, że samochody stwarzają zagrożenie dla użytkowników i nie są bezpieczne, Prezes UOKiK może – zgodnie z ustawą o ogólnym bezpieczeństwie produktów – m.in. zażądać przekazania konsumentom informacji o zagrożeniach lub nakazać wycofanie z rynku. Istnieje także możliwość nakazania producentowi odkupienia wadliwych samochodów od osób, które z nich korzystają i zniszczenie niebezpiecznych pojazdów na koszt producenta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj