mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Peugot HX1 trafi do produkcji

Peugot HX1 trafi do produkcji

W 2014 Roku w wersji seryjnej zadebiutuje koncepcyjny model Peugeota, HX1 który na rynku pojawi się jako model 608. Auto ma otrzymać nadwozie typu shooting brake.

Peugot HX1 trafi do produkcji
Peugeot pod maskę chce wsadzić silniki wysokoprężne o mocach od 163 do 275 KM. Duże szanse są na pojawienie się wersji hybrydowej napędzane 204-konnym dieslem.  Silnik ten będzie wspomagany przez jednostkę elektryczną o mocy 95 KM. Szacowana cena jaką trzeba będzie zapłacić za ten model to ok. 55 000 euro.


Peugeot podczas targów we Frankfurcie pokazał HX1 jako wizję i kierunek w stylistyce na nadchodzące lata. Pod maską HX1 znalazła się technologia HYbrid 4, ta sama, która pojawiła się w modelu 508RXH. Silnik elektryczny przekazuje napęd na koła tylne. Przednie koła są napędzane przez silnik wysokoprężny HDi o pojemności 2,2 litra i mocy 204 KM. Silnik współpracuje z 6-biegową skrzynią automatyczną pochodzącą z modelu 508 GT. Moc całego układu napędowego to 220 kW. Spalanie szacowane jest na poziomie 3,2 l/ 100 km.

>>> Peugeot HX1 <<<

Zobacz koniecznie: Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Peugeot Concept Peugeot HX1

Podobne wiadomości:

Peugeot chce sprzedawać HX1

auto motor i sport 0000-00-00

KIA GT Concept we Frankfurcie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.