mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piąta generacja Polo

Piąta generacja Polo

Aktualna generacja Volkswagena Polo zostanie zastąpiona przez model piątej generacji wiosną 2009 roku. Według niepotwierdzonych informacji auto będzie produkowane w kilku różnych wersjach nadwoziowych.

Piąta generacja Polo

Począwszy od zwykłego trzy- i pięciodrzwiowego hatchbacka na rynku pojawi się jeszcze model o nadwoziu fastback. Na 2010 rok planowana jest też premiera samochodu bazowanego na zwykłym Polo, ale o kształtach samochodu MPV. Prawdopodobnie będzie to niemiecki kuzyn Skody Roomster.

Tradycyjna wersja hatchback pojawi się na rynku azjatyckim, w Rosji oraz, co jest niespodzianką, w Stanach Zjednoczonych. Wraz z Polo będzie dostępna szeroka gama silników benzynowych i wysokoprężnych. Producent nie wspomina na razie o wersji hybrydowej.

Nowe Polo ma stanąć do walki z nadchodzącym Oplem Corsą, nowym Fordem Fiesta. Jego premiera odbędzie się równolegle do debiutu nowego Seata Ibizy.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Seat Volkswagen Seat

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Obietnice – Seat Altea 2.0 TDI

auto motor i sport 0000-00-00

Gdzie nie spojrzeć - coś obiecują. Rząd - dobrobyt, kościół - zbawienie, a Seat - sportowego ducha i oszczędność Altei 2.0 TDI ze zautomatyzowaną skrzynią biegów DSG.

Komentuj:

~mama 2008-07-27

W Polsce nie będzie dostępny wiosną 2009roku? Myślę o kupnie Polo IV jeszcze w sierpniu 2008 a może się wstrzymac do przyszłego roku? Jaka będzie jego cena, powyżej 45 000,00zł?

~JJ 2007-12-27

masz rację widzę cztery koła, czerowny lakier; podobny

~ktoś 2007-12-19

nie sądzicie że jest ostro podobny do Opla Astry III ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.