mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piąte urodziny MINI

Piąte urodziny MINI

W tym tygodniu minie piąta rocznica wprowadzenia na rynek samochodów marki MINI. Dokładnie 7 lipca 2001 roku na rynku motoryzacyjnym zadebiutował nowy poziom jakości małych samochodów, który okazał się być globalnym sukcesem.

Piąte urodziny MINI
Andy Hearn, główny manager MINI UK, oznajmia, że wygląd, dynamika oraz zaawansowanie technologiczne tych samochodów często pozostawia konkurencję w tyle. Pięć lat po premierze, MINI nadal bardzo często wygrywają testy z całkowicie nowymi modelami pojawiającymi się na rynku.

Do tej pory sprzedano ponad 800 tysięcy egzemplarzy tej marki na całym świecie w ponad 70 krajach świata. W zestawieniu modelowym marki MINI znajduje się osiem samochodów: MINI One, MINI One D, MINI Cooper, MINI Cooper S, MINI One Convertible, MINI Cooper Convertible, MINI Cooper S Convertible oraz MINI Cooper S with John Cooper Works GP Kit. 

W zeszłym roku najwięcej samochodów tej marki udało się sprzedać na rynku brytyjskim, w ilości 44.470 egzemplarzy. Następne rynki na których te samochody są popularne to USA oraz Niemcy. Cała produkcja odbywa się w fabryce umiejscowionej w Oxford, gdzie w zeszłym roku udało się wyprodukować ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Od 2000 roku zainwestowano w tą fabrykę 380 milionów funtów, dzięki czemu jest to trzecia pod względem wielkości linia produkcyjna w Wielkiej Brytanii, gdzie zatrudnionych jest 4.500 osób. W przyszłości wszystkie silniki benzynowe dla samochodów MINI będą pochodzić z fabryki BMW Hams Hall, umiejscowionej w Midlands.

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii MINI zaprezentuje dwa nowe modele. Będzie to MINI GP oraz MINI Concept London. Drugi samochód zapowiadany jest jako nowoczesna interpretacja modelu Mini Traveller, który był już sprzedawany w latach sześćdziesiątych. Wersja, która będzie zaprezentowana na targach wejdzie najprawdopodobniej do produkcji seryjnej w przeciągu trzech lat.

Czytaj także:

Świeże MINI (2006-06-05)

MINI zaliczyły 8 tysięcy (2006-04-27)

Mały, ale prężny MINI (2006-03-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.