Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piąte urodziny PT Cruisera

Piąte urodziny PT Cruisera

Ponad pięć lat temu, w styczniu 1999 roku na Salonie Samochodowym NAIAS w Detroit odbyła się premiera samochodu Chrysler PT Cruiser, który swoim wyglądem w stylu retro wywołał spore poruszenie w świecie motoryzacji.

PT Cruiser nie tylko otrzymał liczne tytuły i wyróżnienia – m.in. Samochodu Roku 1999 Salonu NAIAS oraz Samochodu Roku 2001 magazynu "Motor Trend" – zdobył też przebojem rynki całego świata. Jego dotychczasowa sprzedaż zbliża się do poziomu 900.000 sztuk i stale rośnie.

Prezentacja prawdziwie unowocześnionej wersji PT Cruisera na wrześniowym Salonie  Samochodowym IAA we Frankfurcie powinna przyciągnąć kolejne rzesze entuzjastów. Chrysler PT Cruiser już teraz cieszy się statusem pojazdu kultowego, szczególnie wśród pasjonatów w USA.

W meksykańskim zakładzie Toluca produkowanych jest jedenaście modeli i odmian silnikowych samochodu Chrysler PT Cruiser. Na obszarze  Meksyku DaimlerChrysler zatrudnia ponad 7000 osób, łącznie z zakładami Chrysler Group w Saltillo i Toluca.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe?
Sprawne hamulce zawsze są podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Dlatego kierowca szczególną uwagę powinien zwrócić na układ hamulcowy, by utrzymywać go w dobrej kondycji. Gdy przyjdzie moment, w który należy wyminięć jego elementy do warto wiedzieć jak dobrze wybrać klocki i tarcze hamulcowe.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj