mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piątka Passata

Piątka Passata

Tego można było się spodziewać. Volkswagen Passat otrzymał pięć gwiazdek za ochronę pasażerów w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez EuroNCAP.

Piątka Passata

Jest to już czwarty kolejny model producenta z Wolfsburga, który uzyskał najwyższą ocenę. Wcześniej pięciogwiazdkowy wynik uzyskały Touran, Golf i Touareg. Bezpieczeństwo dzieci w Passacie zostało ocenione na cztery gwiazdki, zaś pieszych na dwie.

Dobry wynik Passata można było przewidzieć jeszcze przed przeprowadzeniem testów. Imponujące wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo pasażerów oraz bardziej sztywna konstrukcja miały skutecznie chronić w czasie wypadku. Po zderzeniu z przeszkodą przy prędkości 64 km/h bez większego trudu można było otworzyć oba przednie drzwi. Szczególnie dobrze Passat wypadł w zderzeniu bocznym, za tę część testu otrzymał maksymalną liczbę 18 punktów.

Bardzo dobrze oceniony został także najnowszy model VW w dwóch pozostałych częściach testu. Za ochronę dzieci auto otrzymało 4 gwiazdki i 38 punktów, czyli najwięcej w dotychczasowej historii testów. Z kolei dwie gwiazdki w kwestii bezpieczeństwa pieszych jest najwyższą notą w segmencie aut, do których zalicza się Passat. Ponadto spełnione są wymagania unijne dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drogach, jakie nowe samochody będą musiały spełniać od października tego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.