mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piąty Euro Camp Jeep

Piąty Euro Camp Jeep

Setki entuzjastów Jeep'a z całej Europy i nie tylko ściągnęły w ostatni weekend do malowniczego Chateau de Lastours w południowej Francji na piąty już z rzędu zjazd z cyklu Euro Camp Jeep.

Piąty Euro Camp Jeep

W tegorocznym zjeździe udział wzięły załogi z 20 krajów, w tym tak odległych od południowej Francji jak Szwecja i Ukraina oraz – po raz pierwszy – także z Chin.

Polska reprezentowana była przez 12 załóg (33 osoby), a w tym przez klientów-użytkowników i wielkich pasjonatów samochodów marki Jeep, dealerów Jeep oraz przedstawicieli DaimlerChrysler Automotive Polska. Najmłodsza polska uczestniczka zlotu miała zaledwie 3 miesiące.

Euro Camp Jeep jest jedynym w swoim rodzaju spotkaniem fanów marki Jeep, ich rodzin i przyjaciół, poświęconym różnorakim zajęciom edukacyjno-rozrywkowym oraz dzieleniu się praktycznymi doświadczeniami – w przyjaznej i niemal rodzinnej atmosferze. Co roku impreza ta przyciąga coraz więcej właścicieli pojazdów marki Jeep, którzy w ten weekend dopisali wyjątkowo: ponad 1200 osób w prawie 500 samochodach to rekord w historii Euro Camp Jeep.

W trakcie zjazdu przewidziano dwie atrakcje specjalne. Pierwszą był koncepcyjny Jeep Gladiator, który zadebiutował na salonie samochodowym NAIAS w Detroit 2005 i po raz pierwszy pokazany został w Europie. Jest to potężny i funkcjonalny "super-pickup" wyposażony w zwijany dach brezentowy, wyjmowane drzwi, składaną szybę przednią, skrzynię ładunkową o zmiennej długości oraz szereg przemyślnych schowków na rzeczy kierowcy i pasażerów.

Drugą atrakcją była nowy Jeep Commander – klasycznie stylizowany SUV, mający siedem miejsc siedzących w trzech rzędach. Commader będzie największym pojazdem w gamie Jeep'a, a na rynki światowe wejdzie na początku 2006 roku. Dla uczestników Euro Camp Jeep była to pierwsza okazja obejrzenia tego pojazdu – jeszcze przed jego oficjalną premierą europejską na salonie samochodowym IAA 2005 we Frankfurcie.

Dla uczestników przygotowano szereg zajęć, poczynając od konkurencji terenowych i szosowych, poprzez jazdy "na orientację" i  gry zespołowe – aż po rodzinne wycieczki krajoznawcze czy wyścigi quadów. Zainteresowani kierowcy mogli zgłębiać tajniki technik jazdy 4x4 korzystając z pomocy instruktorów off-roadu. Obowiązywało hasło "W zgodzie z przyrodą" – czyli jazda w terenie w sposób rozważny i odpowiedzialny z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.