mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Piąty Euro Camp Jeep

Piąty Euro Camp Jeep

Setki entuzjastów Jeep'a z całej Europy i nie tylko ściągnęły w ostatni weekend do malowniczego Chateau de Lastours w południowej Francji na piąty już z rzędu zjazd z cyklu Euro Camp Jeep.

Piąty Euro Camp Jeep

W tegorocznym zjeździe udział wzięły załogi z 20 krajów, w tym tak odległych od południowej Francji jak Szwecja i Ukraina oraz – po raz pierwszy – także z Chin.

Polska reprezentowana była przez 12 załóg (33 osoby), a w tym przez klientów-użytkowników i wielkich pasjonatów samochodów marki Jeep, dealerów Jeep oraz przedstawicieli DaimlerChrysler Automotive Polska. Najmłodsza polska uczestniczka zlotu miała zaledwie 3 miesiące.

Euro Camp Jeep jest jedynym w swoim rodzaju spotkaniem fanów marki Jeep, ich rodzin i przyjaciół, poświęconym różnorakim zajęciom edukacyjno-rozrywkowym oraz dzieleniu się praktycznymi doświadczeniami – w przyjaznej i niemal rodzinnej atmosferze. Co roku impreza ta przyciąga coraz więcej właścicieli pojazdów marki Jeep, którzy w ten weekend dopisali wyjątkowo: ponad 1200 osób w prawie 500 samochodach to rekord w historii Euro Camp Jeep.

W trakcie zjazdu przewidziano dwie atrakcje specjalne. Pierwszą był koncepcyjny Jeep Gladiator, który zadebiutował na salonie samochodowym NAIAS w Detroit 2005 i po raz pierwszy pokazany został w Europie. Jest to potężny i funkcjonalny "super-pickup" wyposażony w zwijany dach brezentowy, wyjmowane drzwi, składaną szybę przednią, skrzynię ładunkową o zmiennej długości oraz szereg przemyślnych schowków na rzeczy kierowcy i pasażerów.

Drugą atrakcją była nowy Jeep Commander – klasycznie stylizowany SUV, mający siedem miejsc siedzących w trzech rzędach. Commader będzie największym pojazdem w gamie Jeep'a, a na rynki światowe wejdzie na początku 2006 roku. Dla uczestników Euro Camp Jeep była to pierwsza okazja obejrzenia tego pojazdu – jeszcze przed jego oficjalną premierą europejską na salonie samochodowym IAA 2005 we Frankfurcie.

Dla uczestników przygotowano szereg zajęć, poczynając od konkurencji terenowych i szosowych, poprzez jazdy "na orientację" i  gry zespołowe – aż po rodzinne wycieczki krajoznawcze czy wyścigi quadów. Zainteresowani kierowcy mogli zgłębiać tajniki technik jazdy 4x4 korzystając z pomocy instruktorów off-roadu. Obowiązywało hasło "W zgodzie z przyrodą" – czyli jazda w terenie w sposób rozważny i odpowiedzialny z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic