mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Picanto diesel nie dla Polski

Picanto diesel nie dla Polski

Na rynku niemieckim pojawiła się właśnie w sprzedaży Kia Picanto w wersji z silnikiem diesla o pojemności 1,1 litra i mocy 75 KM. Niestety auto w takiej wersji nie będzie raczej dostępne na polskim rynku.

Picanto diesel nie dla Polski

A wszystko przez cenę, jaka została ustalona przez władze południowokoreańskiego koncernu na najmniejszy z modeli Kia na rynku europejskim. W Niemczech podstawowa wersja z silnikiem diesla kosztuje 10.475 euro. Nawet jeśli przyjąć, iż w Polsce uszczuplono by auto o niektóre elementy wyposażenia standardowego, to i tak cena byłaby za wysoka. Wg Moniki Krzesak z Kia Motors Polska, zaproponowana cena za wysokoprężną wersję Picanto byłaby wyższa od ceny za Rio, bądź co bądź modelu z wyższego segmentu. A to doprowadziłoby do "kanibalizmu".

Całkowicie nowa trzycylindrowa jednostka CRDi z systemem common rail o pojemności 1120 ccm osiąga moc 75 KM. Obok niezłych osiągów (maksymalna prędkość 162 km/h) gwarantuje ona także bardzo dobre wyniki w kwestii spalania oraz emisji zanieczyszczeń. W cyklu mieszanym zużycie oleju napędowego wynosi 4,2 l/100 km, zaś emisja CO2 wynosi 112 gram/kilometr. Takie wyniki zaliczają tę wersję Picanto do najbardziej ekologicznych seryjnych modeli na świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando