mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Picanto diesel nie dla Polski

Picanto diesel nie dla Polski

Na rynku niemieckim pojawiła się właśnie w sprzedaży Kia Picanto w wersji z silnikiem diesla o pojemności 1,1 litra i mocy 75 KM. Niestety auto w takiej wersji nie będzie raczej dostępne na polskim rynku.

Picanto diesel nie dla Polski

A wszystko przez cenę, jaka została ustalona przez władze południowokoreańskiego koncernu na najmniejszy z modeli Kia na rynku europejskim. W Niemczech podstawowa wersja z silnikiem diesla kosztuje 10.475 euro. Nawet jeśli przyjąć, iż w Polsce uszczuplono by auto o niektóre elementy wyposażenia standardowego, to i tak cena byłaby za wysoka. Wg Moniki Krzesak z Kia Motors Polska, zaproponowana cena za wysokoprężną wersję Picanto byłaby wyższa od ceny za Rio, bądź co bądź modelu z wyższego segmentu. A to doprowadziłoby do "kanibalizmu".

Całkowicie nowa trzycylindrowa jednostka CRDi z systemem common rail o pojemności 1120 ccm osiąga moc 75 KM. Obok niezłych osiągów (maksymalna prędkość 162 km/h) gwarantuje ona także bardzo dobre wyniki w kwestii spalania oraz emisji zanieczyszczeń. W cyklu mieszanym zużycie oleju napędowego wynosi 4,2 l/100 km, zaś emisja CO2 wynosi 112 gram/kilometr. Takie wyniki zaliczają tę wersję Picanto do najbardziej ekologicznych seryjnych modeli na świecie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.